Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Surfinie

20 produkty

Sadzonki surfinii zwana również petunią zwisającą

Surfinie to rośliny jednoroczne, balkonowe i są najbardziej popularne na naszych tarasach i balkonach. Ich największe przeznaczenie to uprawa w dekoracyjnych donicach na nasze werandy i balkony.

Surfinia jest jedną z najpiękniejszych letnich roślin, która tworzy cudowną kaskadę kwiatów. Pędy ma delikatne, zwisające i lekko owłosione, na których osadzone są drobniutkie liście o barwie jasno zielonej. Na końcach pędów znajdują się kwiaty o kształcie dzwoneczków lub kielichów. W środku znajduję sie drobny pręcik nasienny a na płatkach mogą znajdować się dekoracyjne paski. Cała roślina jest dosyć krucha i delikatna, ale niesamowicie zachwyca burzą kwiatów. Kwitnie od połowy maja do jesieni. Te kwiaty balkonowe tworzą niesamowicie zwarty pokrój w kształcie wielkiej kwitnącej kopuły.

Wymagaia surfini

Surfinia jest rośliną wymagającą. Wspaniale prezentuje się bujnym kwitnieniem na stanowiskach nasłonecznionych i gorących. Nie znosi przeciągów. Może być umieszczona w balkonowych skrzyniach lub dekoracyjnych wiszących donicach. Niesamowicie ważnym aspektem jest nawadnianie rośliny. Podłoże musi być stale wilgotne. Nie toleruje nawet chwilowego przesuszenia, roślina po prostu zwiędnie. Gleba powinna być żyzna przepuszczalna, wymieszana z keramzytem a doniczka powinna mieć otwory do usuwania nadmiaru wody. Podczas podlewania należy pamiętać, aby nie podlewać rośliny zimną wodą. Powinna być ona 'odstana' i ciepła. Podlewanie nie może odbywać się po całości rośliny, mokre liście i kwiaty mogą zostać poparzone przez słońce. W okresie intensywnych upałów należy roślinę podlewać nawet dwa razy dziennie.

Aby cieszyć się długim i intensywnym kwitnieniem należy roślinę intensywnie zasilać nawozami przeznaczonym specjalnie do roślin balkonowych. Nawóz podawany powinien być w formie płynnej lub granulowanej, co dwa tygodnie. Należy pamiętać o usuwaniu przekwitniętych kwiatów. Zawiązywanie nasion przez roślinę znacznie ją osłabi i skróci okres kwitnienia

Surfinia ze względu na swoje walory dekoracyjne i wybór kolorystyczny jest najbardziej polecana przez ogrodników.

Czytaj więcej
pixel