Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Nasiona Werbeny

11 produkty

Nasiona werbeny

Nasiona werbeny

Werbena ogrodowa jest rośliną przeznaczoną do obsadzania kwietników, rabat i skrzynek balkonowych. Pełni funkcję ozdobną, idealnie komponuje się z innymi roślinami polecanymi na balkony i tarasy. Werbena to roślina jednoroczna silnie krzewiąca się, ma łodygi rozgałęzione, płożące, długie. Pędy i podłużne, ząbkowane liście są pokryte włoskami. Kwiaty drobne, trąbkowe, jednobarwne lub z oczkiem, zebrane w gęste, główkowate kwiatostany. Werbena kwitnie w okresie od czerwca do października. Werbena preferuje stanowisko słoneczne lub półcień, wymaga gleby piaszczysto-gliniaste i przepuszczalnej i wielkiego nawożenia nawozami o znacznej zawartość potasu.

Do ozdabiania rabat kwiatowych wyższych i niższych doskonale nadaje się werbena patagońska. Jest wysoką rośliną, dorasta do 1,2 m wysokości i tworzy różowofioletowe kwiatostany, które dekorują ogród przez całe lato aż do pierwszych jesiennych przymrozków. Do uprawy w pojemnikach idealnie nada się werbena o pędach zwisających. Świetnie ozdobi balkon lub taras kwiatami różnej barwy: białymi, różowymi, czerwonymi lub jasnofioletowymi. Z kolei werbena ogrodowa pięknie wypełni niejedną rabatę kwiatową, kwietniki, czy udekoruje balkon.

Nasiona werbeny ogrodowej wysiewa się pod osłonami w lutym i marcu. Sadzonki na miejsca stałe przesadzamy w maju w rozstawie 15 – 20 cm.

Wszystkie nasiona werbeny dostępne u nas w sprzedaży charakteryzują się wysoką jakością, ponieważ pochodzą wyłącznie od renomowanych producentów.

Czytaj więcej
pixel