Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Nasiona Traw

49 produkty

Wysokiej jakości mieszanki traw od Sadowniczy.pl

Jeżeli marzysz o pięknym trawniku w swoim ogrodzie lub jesteś profesjonalistą i chcesz mieć pewność iż trawnik, który wysiejesz u klienta na pewno wzejdzie to polecamy Tobie nasze mieszanki nasion traw. Oferta zawiera nasiona traw specjalnie dobrane według gatunków i wymagań. Dzięki naszym mieszankom będziesz mógł dobrać nasiona traw na miejsca zacienione lub z tendencją do przesuszania podłoża. Proponujemy też mieszanki nasion traw na trawniki intensywnie użytkowane (mieszanka SPORT), dzięki temu będzie można grać w piłkę nożną na trawniku bez obawy iż zniszczy się darń. Jeżeli natomiast nie będziemy aż tak intensywnie użytkować trawnik, wtedy idealna będzie mieszanka nasion traw typu GREEN.

Czym są mieszanki traw?

Dzięki mieszankom traw możemy mieć pewność iż nasz trawnik będzie silny i poradzi sobie na stanowisku na jakim go wysialiśmy. Co tak naprawdę oznacza termin "mieszanki traw"? Otóż trawnik należy wysiewać nasionami różnych gatunków traw tak skomponowanych aby wzajemnie się uzupełniały i wzmacniały. I właśnie takie kompozycje nazywamy mieszankami traw. Są różne rodzaje mieszanek traw np. gatunki traw, które są odporne na suszę poprzez wykształcanie silnego i głęboko korzeniącego się systemu korzeniowego lub też mieszanki traw na miejsca zacienione, gdzie znajdziemy połączone nasiona gatunków traw znoszących stanowiska zacienione. 

Trawy to niezwykłe rośliny, które również można uprawiać jako rośliny ozdobne, co szczególnie polecamy. Dlatego zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą Nasion traw ozdobnych.

Jak wybrać odpowiedni rodzaj trawy?

Jakie nasiona trawy wybrać? Z tymi wątpliwościami często mierzy się wielu właścicieli przydomowych stref relaksu i odpoczynku. Wybór powinien być ściśle uzależniony od naszych indywidualnych preferencji. Jeśli przydomowy trawnik ma być dekoracją i jednocześnie przestrzenią do aktywnego wypoczynku, trawa uniwersalna będzie stanowiła najlepszy wybór. A może potrzebna będzie murawa wykazująca się podwyższoną odpornością na deptanie? Wówczas idealną propozycją będą trawy sportowe, o dobrym zadarnieniu i zdolnością do szybkiej regeneracji. Równie polecanym wyborem będą trawy gazonowe – odporne na niskie temperatury i zachwycające intensywnością koloru przez cały rok czy trawy dekoracyjne, które wytworzą piękną darń, nawet w miejscach suchych i zacienionych.

Jak siać trawę?

Nasiona traw przeważnie wysiewa się ręcznie, stosując technikę na krzyż. Oznacza to, że najpierw wysiewamy nasiona w jednym kierunku, a później pod kątem prostym do poprzedniego. Taki zabieg ma sprawić, że użyta mieszanka traw wykiełkuje równomiernie – na całym obszarze trawnika. Kolejnym krokiem będzie jego dokładne zagrabianie (w celu przykrycia nasion ziemią, która ochroni je przed zbytnim nasłonecznieniem) oraz utwardzenie podłoża, co przyczyni się do wytworzenia korzeni i w rezultacie szybszego kiełkowania. Dużą rolę odgrywa również regularne podlewanie (wczesnym rankiem lub późnym wieczorem) – najlepiej niewielkim strumieniem rozproszonej wody.

Kiedy siać trawę?

Nasiona trawy mogą być wysiewane w dwóch terminach. Pierwszy, jesienny, obejmuje okres od połowy sierpnia do października, natomiast drugi, wiosenny, przypada od połowy kwietnia do czerwca. Trawy użytkowe wysiewane jesienią szybciej się ukorzeniają i nie potrzebują zbytniej pielęgnacji, czemu sprzyja duża wilgotność gleby. Z kolei wysiewane wiosną są podatne na przygruntowe przymrozki, dlatego zaleca się ich zabezpieczenie agrowłókniną.

Trawa dekoracyjna? A może renowacyjna? Niezależnie, jakiej szukasz, w sklepie Sadowniczy.pl czeka na Ciebie duży wybór ofert i atrakcyjne ceny zakupu! Sprawdź!

Czytaj więcej
pixel