Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Cyprysiki lawsona

17 produkty

Pośród wielu popularnych drzewek iglastych, szczególnym uznaniem cieszą się cyprysiki Lawsona. Ta roślina należąca do rodziny cyprysowatych i pochodząca z Ameryki Północnej zdobyła sympatię ogrodników, głównie z powodu intensywnego koloru i interesującego pokroju. Może stanowić dekorację tarasów i balkonów, gdyż nadaje się do uprawy w donicach, a także zdobić przydomową przestrzeń. Roślina efektownie wygląda posadzona solo, jak i w grupie, stąd też jest chętnie wykorzystywana do tworzenia kolorowych żywopłotów.

Jak dbać o cyprysiki lawsona?

Cyprysiki Lawsona to gatunki ciepłolubne. Oznacza to, że najlepiej rosną na stanowiskach słonecznych i osłoniętych od wiatru. Preferują gleby wilgotne, żyzne i przepuszczalne, o lekko kwaśnym odczynie. Zimą wymagają okrywania, najlepiej grubą warstwą kory, igieł lub agrowłókniną. W przeciwnym razie przemarzają. W czasie suszy konieczne jest ich podlewanie. Dobrym zabiegiem pielęgnacyjnym jest także nawożenie preparatami do iglaków.

Chcesz, aby cyprysiki Lawsona zdobiły Twoją przydomową przestrzeń? Wybierz zatem odmiany o najwyższej mrozoodporności, takie jak: Columnaris, Snow White, Summer Snow czy Ivonne. Zapraszamy do zakupów w Sadowniczy.pl.

pixel