Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Magnolie krzewy - sadzonki magnolii

7 produkty

Magnolia jest jednym z najpiękniejszym krzewem (lub drzewem) w naszych ogrodach. Jest jedną z pierwszych, kwitnących roślin w okresie wiosennym. Ze względu na odmianę kwitną na przełomie kwietnia i maja.

Wymagania magnolii

Magnolie są dosyć wymagające. Gleba powinna być lekko kwaśna (przynajmniej raz w roku zakwaszana torfem kwaśnym), przepuszczalna nawożona nawozami mineralnymi oraz często okrywana przed przymrozkami lub silnymi wiatrami (w zależności od położenia w naszym kraju).

Magnolie, mimo dużych potrzeb rozwojowych cieszą się dużym zainteresowaniem wśród ogrodników. Nawet powolny wzrost nie odstrasza wykonywania nowych nasadzeń, ze względu na walory dekoracyjne i estetyczne.

Magnolia nazywana królową drzew nadaję elegancji i subtelności w naszych ogrodach. Różnorodność odmian i odcieni barw daje szeroki wybór przy zakupie roślin.

Magnolia przy nasadzeniach jest wykorzystywana jako akcent w naszym ogrodzie ( soliter). Jednak dobrze sprawdza się w nasadzeniach szpalerowych. Magnolie krzewiaste podkreślają nasze rabaty i wnoszą w nie piękno, długo wyczekiwane po zimie. Po przekwitnięciu rozwijają się piękne, lśniące, często karbowane na obwodach liście.

Pielęgnacja magnolii

Magnolia nie wymaga cięcia. Dobrze formuje się w odpowiedni kształt wg odmiany. Jednak, gdy zachodzi potrzeba ‘odmłodzenia ’ rośliny, musimy zrobić to bardzo delikatnie, najlepiej tuż po przekwitnieniu. Pędy należy skracać o 1/3 wysokości pędu. Można też usunąć zdrewniałe i zniszczone odrosty. Należy pamiętać, że pąki kwiatowe, zostają zawiązane (na przyszły rok) w okresie jesiennym – przed zimą.

Czytaj więcej
pixel