Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Nasiona Jarmużu

12 produkty

Dlaczego warto kupić nasiona jarmużu? Powodów jest wiele. Przede wszystkim jest bardzo zdrowy, bogaty w witaminy, składniki mineralne oraz związki organiczne, takie jak: flawonoidy, glukozynolany i karotenoidy. Stanowi idealną alternatywę dla wegan i wegetarian. Co ciekawe, przy takim ogromie cennych dla zdrowia zalet, jego uprawa jest niewymagająca i zdolna do przystosowania się w każdych warunkach.

Kiedy sadzić jarmuż?

Warzywo najłatwiej uprawia się z rozsady (nasiona jarmużu umieszcza się w skrzynkach lub doniczkach), którą warto przygotować – już od połowy maja. Dotyczy to większości gatunków. Tylko niektóre odmiany, charakteryzujące się dłuższym okresem rozwoju, należy wysiewać w połowie kwietnia.

Nasiona jarmużu można również umieszczać bezpośrednio w gruncie. Optymalny termin na wysiew przypada w okresie od 20 czerwca do 10 lipca. Wówczas można cieszyć się regularnymi zbiorami, aż do następnej wiosny, ponieważ warzywo jest odporne na mróz. A co więcej, im dłużej będzie utrzymywany w zimowych temperaturach, tym jego smak będzie słodszy i delikatniejszy.

Czytaj więcej
pixel