Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Nasiona Sałaty rzymskiej

4 produkty

Jest nie tylko niskokaloryczna, ale również bogata w witaminy i mikroelementy. Obfituje w magnez, wapń, żelazo, błonnik oraz kwas askorbinowy. Sałata rzymska, nazywana również długolistną, jest coraz chętniej wybieraną alternatywą dla popularnej sałaty masłowej. Oprócz tego, że jest zdrowa, to dodatkowo świetnie smakuje. W porównaniu do innych gatunków, charakteryzuje się nieco słodszym smakiem!

Uprawa sałaty rzymskiej

Zważywszy na ogrom zalet, jakimi niewątpliwie charakteryzuje się sałata rzymska, warto znaleźć dla niej miejsce w ogrodzie (choć z równie dużym sukcesem może być uprawiana w domu czy na balkonie). Nasiona sałaty rzymskiej wysiewamy na początku lutego w ciepłych tunelach foliowych oraz wczesną wiosną do gruntu, pamiętając aby zapewnić roślinie żyzne, przepuszczalne podłoże i słoneczne stanowisko. Nasiona sałaty umieszcza się stosunkowo płytko – na głębokość około 0,5-1 cm.

Nasiona sałaty rzymskiej, jakie oferujemy w naszym sklepie, to kilka smacznych odmian, o szerokim zastosowaniu w konsumpcji. Wśród polecanych możemy wyróżnić gatunki średniopóźne („Liwia”), które są odporne na wybijanie pędów kwiatowych oraz te, dojrzewające do dużych głów („Valmaine”).

Czytaj więcej
pixel