Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Nasiona Kobei

5 produkty

Nasiona Kobei

Nasiona Kobei

Kobea pnąca (Cobea scandens) jest pnączem należącym do rodziny wielosiłowatych (Polemoniaceae), to roślina pnąca o bardzo szybkim wzroście. W stanowiskach naturalnych kobea rośnie w Ameryce zwrotnikowej a dokładnie w Meksyku, Nowej Zelandii i Filipinach. W naszym klimacie uprawiana jest jako roślina jednoroczna. Kobea posiada wiotkie, kruche pędy dorastające przeciętnie do 3-4 metrów, w naturalnych warunkach nawet do 7 m. Pędy kobei mają lekko fioletowe zabarwienie. Liście pierzasto złożone zakończone wąsami czepnymi. Liście kobei jesienią przebarwiają się na fioletowo-czerwony kolor. Kwiaty duże średnicy 3 – 7 cm, dzwonkowate, o intensywnym zapachu na początku zielonkawe później fioletowo-purpurowe lub białe . Kwiaty kobei osadzone są na długich szypułkach, wyrastają pojedynczo z kątów liści. Dodatkową ozdobą kobei są oryginalne zielone owoce – torebki.

Kobeę stosujemy głównie do okrywania krat, ogrodzeń, altan, pergoli i balkonów. Kobeę można łączyć z innymi roślinami pnącymi, np. z groszkiem pachnącym lub chmielem.

Kobea lubi gleby żyzne, umiarkowanie wilgotne o odczynie obojętnym oraz stanowiska słoneczne ale osłonięte.

Wysiew nasion kobei pod osłonami przypada na II-III. Sadzenie na miejsca stałe dopiero w maju, po ewentualnych przymrozkach, w rozstawie 40-50 cm. Kobea kwitnie latem od VII-IX a w sprzyjających warunkach nawet do października.

Czytaj więcej
pixel