Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Nasiona na kiełki brokuła

6 produkty

Te nasiona na kiełki są idealne dla kobiet spodziewających się narodzin dziecka, osób borykających się z chorobą nowotworową lub zagrożonych jej występowaniem. Nasiona brokuła na kiełki, gdyż o nich mowa, stanowią bogactwo cennych dla zdrowia składników. Dlatego powinny na stałe gościć w jadłospisie wszystkich, którzy dbają o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę.

Kiełki brokuła - właściwości

Nasiona na kiełki brokuła zawierają wiele cennych dla zdrowia witamin i składników odżywczych. Oprócz mikroelementów, takich jak wapń, magnez czy fosfor, enzymów, w tym koenzymu Q10 czy witamin (A, C, PP, B2), dodatkowo są źródłem składników wzmacniających. Jednym z najbogatszych jest sulforafan, czyli substancja antyrakowa, która w kiełkach brokuła jest 200 razy większa niż w samym brokule. Co więcej, nasiona brokuła na kiełki zawierają estrogeny roślinne, które powinny stanowić stały element w codziennej diecie pań cierpiących z powodu menopauzy czy zespołu napięcia przedmiesiączkowego.

Kiełki brokuła - jak jeść?

Kiełki brokuła posiadają delikatny, lekko chrzanowy smak kapusty, który doskonale komponuje się z sałatkami czy surówkami. Można również dodawać je do potraw głównych, kanapek, past twarogowych, a nawet dekorować nimi dania. Kiełki brokuła oferują bogaty wachlarz kulinarnych zastosowań. Świadczy o tym choćby fakt, że stanowią smaczny dodatek do koktajli czy smoothies, a także zapiekanek czy potraw na bazie makaronu lub kaszy.

Czytaj więcej
pixel