Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Nawozy do trawnika

4 produkty

Nawóz do trawnika

Nawożenia trawnika jest zdecydowanie najważniejszym zabiegiem jaki wykonujemy na naszych trawnikach przydomowych. Bez odpowiedniego nawożenia i systematyczności nie uda nam się stworzyć efektu zielonego dywanu.

Jest kilka podstawowych zasad, aby nasz trawnik był piękny i gęsty przez cały rok. Po pierwsze to zabieg wertykulacji, następnie odpowiednie i intensywne nawożenie, intensywne i regularne podlewanie, oraz odpowiednia wysokość koszenia.

Jak stosować nawozy do trawników?

Nawozy do trawników powinniśmy stosować co 4 tygodnie. Wiosną należy stosować nawozy magnezowo fosforowe, które wzmacniają korzenie, kolor trawy i intensywne krzewienie się. Od późnej wiosny przechodzimy na nawożenie nawozami azotowymi, które powinniśmy zakończyć w połowie sierpnia. Tak ważne jest stosowanie nawozów azotowych ze względu na częste przycinanie trawników. Okresie jesiennym wracamy do stosowania mieszanek magnezowo, fosforowo, żelazowych. Pozwoli to zabezpieczyć nasz trawnik przed intensywną zimą, pleśnią śniegową, a efekt intensywnej zieleni utrzyma się nawet do pierwszego śniegu.

Dawkowanie nawozów do trawników

Nawozy do trawników powinny być wysiewane siewnikami rotacyjnymi i bardzo mocno podlane. Dawki które powinniśmy użyć to około 5kg na 100 m kw.

Stosowanie odpowiedniego nawożenia i systematyczność sprawi, że przez cały rok będziemy cieszyć się piękną i zieloną trawą, która jest najładniejszą ozdobą naszych ogrodów.

 

Czytaj więcej
pixel