Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Nasiona mięty pieprzowej, kłosowej, meksykańskie

8 produkty

Lubisz wyraziste napoje, które dodatkowo świetnie ugaszą pragnienie? Wybierz zatem nasiona mięty, które nie tylko pokochasz za walory smakowe i kulinarne, ale również estetyczne. Roślina bowiem stanowi cenną ozdobę ogrodu – niezależnie od jego powierzchni.

Nasiona mięty - jak sadzić?

Nasiona mięty pieprzowej, jakie posiadamy w naszym sklepie, to starannie wyselekcjonowane propozycje od najlepszych producentów, które sprawią, że każda uprawa zakończy się sukcesem. Polecane nawet początkującym, mało wprawionym ogrodnikom, gdyż nie mają żadnych, specjalnych wymagań ani nie nakładają konieczności żmudnych prac pielęgnacyjnych. Nasiona mięty najlepiej wysiewać do skrzynek (lub doniczek), gdyż jej nasionka są drobniejsze niż mak i bardzo długo wschodzą (nawet dwa miesiące!). Rozstaw nasion nie ma znaczenia, gdyż siewki i tak później należy przepikować. Ważna natomiast jest głębokość siewu, która nie powinna przekroczyć 0,5 cm. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest napełnienie skrzynki ziemią, rozsypanie nasion i poprószenie ich z wierzchu ziemią. Następnie należy delikatne je spryskać wodą lub pokropić dłonią (podłoże musi być stale wilgotne).

Masz swój domowy ogródek? A może dopiero będziesz go zakładać? Nasiona mięty powinny być ich stałym bywalcem! Sprawdź naszą ofertę!

Czytaj więcej
pixel