Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Nasiona nagietka - nagietki lekarskie, karłowe, żółte, pomarańczowe

15 produkty

Kwiat nagietka

Zachęcamy do uprawy kwiatów nagietka! To piękne i pożyteczne rosliny. Kwiat nagietka ma wiele włąściwości leczniczych. Juz teraz kup nasze nasiona nagietka! Zapraszamy!

 

Pełna nazwa nagietka brzmi nagietek lekarski, drugi człon nazwy nagietka nie wziął się bez przyczyny. Substancje, które zawiera kwiat nagietka wpływają na obniżenie cholesterolu, pobudzają wydzielanie żółci, mają działanie przeciwzapalne i bakterio- i grzybobójcze. Dzięki czemu od dawna już nagietek jest uważany za jeden z bardziej pożytecznych gatunków kwiatów. Oczywiście nagietek nie byłby dzisiaj tak popularny gdyby nie jego piękny wygląd. Kwiat nagietka jest intensywnie żółty, dzięki czemu w dużej ilości wygląda naprawdę prześlicznie i zdecydowanie przyciąga wzrok obserwatora. W celach zielarskich zbiera się kwiat nagietka gdy jest w pełni dojrzały i suszy się go w pomieszczeniu bez dostępu światła. Nagietek stosuje się we wszelkich stanach zapalnych, zwłaszcza górnych dróg oddechowych, oraz w przypadku nieżytu jelit lub żołądka. 

 

Uprawiaj nagietka w swoim ogrodzie! Jest to kwit nie tylko piękny ale również ma właściwości zdrowotne! Zapraaszamy do zapoznania się z naszą ofertą nasion nagietka! Mamy same sprawdzone odmiany nagietka! Nagietek uprawa

Do uprawy nagietka niezbędne jest nasłonecznione stanowisko, osłonięte od wiatru. Nagietek do uprawy nie potrzebuje specjalnej ziemi. Wykiełkuje nawet na piaszczystym podłożu. Jednak jeżeli chcemy aby uprawa nagietka była bujna i wyjątkowo obfita należy uprawiać go na ziemi żyznej i umiarkowanie wilgotnej. Nagietka nie trzeba specjalnie podlewać, jedyny wyjątek stanowią długie okresy suszy. Nagietek warto uprawiać obok innych kwiatów, tworząc kompozycje rabatowe. Nagietek można łączyć np. z chabrami, cyniami lub makiem.

Czytaj więcej
pixel