Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Cebulki kwiatowe wieloletnie

1 produkty

Czy można wyobrazić sobie ogród bez roślin cebulowych? Oczywiście, że nie! Swoim pięknem, wielobarwnością i ogromną różnorodnością potrafią odczarować każdą, nawet najbardziej monotonną przestrzeń. Warto zatem sięgnąć po cebulki kwiatowe wieloletnie, które ozdobią przydomowe ogrody, tworząc urokliwe rabaty, efektowne kompozycje i skupiska kwiatowe.

Cebulki kwiatowe wieloletnie - co należy o nich wiedzieć?

Zdecydowana większość cebulek kwiatowych pochodzi z terenów, w których klimat nie sprzyjał zapewnieniu roślinom długiego okresu wegetacji. W wyniku naturalnej ewolucji zaadoptowały się do zmiennych warunków, tworząc cebule, czyli podziemne pędy, potrafiące magazynować substancje odżywcze niezbędne do ich dalszego rozwoju, np. wraz z nadejściem wiosny. W ten sposób roślina nie tylko będzie w stanie rozwinąć część nadziemną, ale również zakwitnąć i zebrać zapasy pokarmowe potrzebne na następny sezon wegetacyjny. Jaki jest najlepszy termin na ich sadzenie? Możliwości są dwie. Cebulki kwiatowe wieloletnie można wysadzać wczesną wiosną (najlepiej od marca i przed nastaniem zimy wykopywać) lub jesienią, aby zaczęły wegetację od wiosny.

Sprawdź, jakie rośliny cebulowe posiadamy w Sadowniczy.pl, aby cieszyć się pięknymi okazami w swojej przydomowej przestrzeni. Zapewniamy największy wybór!

pixel