Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

KWIATY BALKONOWE I RABATOWE

61 produkty

Kwiaty balkonowe - czym się charakteryzują?

Doskonałą ozdobą każdego balkonu są kwiaty balkonowe. W naszym sklepie internetowym sadowniczy.pl znajdziesz różnorodne rośliny balkonowe oraz kwiaty rabatowe, dzięki którym stworzysz barwny mini ogród na swoim balkonie lub tarasie. Są to rośliny o dekoracyjnych liściach, różnobarwnych kwiatach i zróżnicowanym pokroju. Mogą być sadzone w skrzynkach balkonowych, ustawnych donicach lub wiszących koszach oraz innych pojemnikach. Wybór należy do Ciebie!

Czytaj więcej

Kwiaty balkonowe lubiące słońce

Kwiaty balkonowe to w większości gatunki, które lubią mocne słońce i nie przeszkadzają im chwilowe niedobory wody. Wybór światłolubnych kwiatów balkonowych jest ogromny. Różnią się one między sobą barwą i kształtami. Są to m.in. begonie, nasturcje, pelargonie czy gazania lśniąca.

Kwiaty balkonowe zwisające

Ważnym uzupełnieniem dekoracji kwiatowej balkonu są kwiaty balkonowe zwisające. Dzięki nim możesz stworzyć kwitnący ogród na balkonie, który zachwyci każdego. Popularne odmiany to lobelia przylądkowa, fuksja, surfinia, komarzyca czy bakopa. Możesz z nich tworzyć dowolne kolorowe kompozycje. Pamiętaj, tylko aby w jednej doniczce sadzić wyłącznie rośliny o podobnych wymaganiach dot. nawożenia, podlewania czy stopnia nasłonecznienia.

Kwiaty balkonowe na jesień

Jesień, to okres, w którym znaczna część roślin kończy swoją wegetację. Jeżeli chcesz, aby Twój balkon nadal zachwycał mnogością kolorów, to zadbaj o odpowiednie kwiaty balkonowe. Typowe jesienne kwiaty na balkon to pelargonie, begonia stale kwitnąca czy lantany. Ich zaletą jest też to, że kwitną nie tylko jesienią, ale przez cały sezon. Jednak to nie wszystkie kwiaty, które możesz wykorzystać jako dekorację balkonu w porze jesiennej. W donicach możesz posadzić także kwiaty rabatowe np. wrzosy pospolite czy aksamitki, które nadadzą uroku i romantycznego nastroju jesiennej aranżacji balkonu.

Jak wybierać kwiaty rabatowe?

Wybór kwiatów nie jest prostym zadaniem. Jeżeli nie masz wystarczającego doświadczenia, warto wybrać rośliny często spotykane w ogrodach. Mogą to być aksamitki, begonie, pelargonie rabatowe, werbena czy szałwia. Każdy z tych gatunków, świetnie sprawdzi się jako kwiaty rabatowe, ale również jako kwiaty balkonowe.

Kwiaty rabatowe wieloletnie

Kwiaty rabatowe, w zależności od gatunku, mają różne wymagania oraz okresy żywotności. Niektóre kwiaty na rabatki utrzymują się w dobrej kondycji przez kilka lat jak np. ostróżki czy jeżówki. Inne natomiast mogą pozostawać w gruncie przez wiele lat, bez najmniejszych strat na swojej atrakcyjności tak jak np. funkie (hosty). Jednak, aby móc się cieszyć ich zdrowym wyglądem, trzeba im zapewnić najlepsze warunki do rozwoju.

pixel