Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Nasiona Pora

33 produkty

Uprawa pora

Polecamy samodzielną uprawę pora! Sprawdź nasza ofertę z nasionami pora! Sprzedajemy wysokiej jakości nasiona w niskiej cenie! Gwarantujemy szybką dostawę!

Por jest bardzo łatwym w uprawie warzywem. Preferuje każdą glebę bogatą w próchnicę. Nie ma specjalnych wymagań temperaturowych. Uprawiać por powinniśmy na miejscu nasłonecznionym. Uprawa pora udaje się na miejscu gdzie wcześniej rosły dynie, buraki czy sałata. Natomiast nigdy nie należy uprawiać pora po roślinach cebulowych, a zwłaszcza należy unikać uprawy pora pod rząd. 

 

Polecamy nasiona pora najwyższej jakości! Sprawdź naszą ofertę! Gwarantujemy niską cenę i pewny wybór sprawdzonych odmian pora! gwarancja szybkiej dostawy!Nasiona pora

Por uprawia się z rozsady lub z siania nasion pora wprost do gruntu. Przy czym uprawa z rozsady jest pewniejsza. Nasiona pora wysiewamy do skrzynek w marcu, odstawiamy w ciepłe ale nie nasłonecznione miejsce. Dojrzałe sadzonki pora wysadzamy na miejsce stałe pod koniec maja. Natomiast jeżeli chcemy siać wprost do gruntu to termin siewu nasion pora przypada na kwiecień. Należy wysiać ok. 1g nasion pora na 1 m2 ziemi, rzędy powinny być w odległości 20-25 cm. Siejemy dość gęsto, a po wzejściu nasion pora należy poprzerywać siewki pozostawiając odstępy co ok 4-5 cm. Gdy znowu podrosną należy wykonać drugie przerywanie co 15 cm. 

Zbiór pora najwcześniej odbywa się we wrześniu, a odmiany późniejsze zbierane są w zimie, a nawet kolejnej wiosny. Warto zatem zastanowić się przy wyborze odmiany pora kiedy chcemy przeprowadzić zbiór.

Czytaj więcej
pixel