Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Purpurowe kwiaty do ogrodu, na balkon, na taras

18 produkty

Idealnie pasują do romantycznych, nostalgicznych czy minimalistycznych zakątków. Purpurowe kwiaty do ogrodu i na balkon, gdyż o nich mowa, stanowią polecane rozwiązanie dla osób, które pragną wprowadzić do swojej przydomowej przestrzeni ożywczy akcent. Oprócz bezkompromisowego piękna i elegancji należy docenić je za szerokie możliwości aranżacyjne oraz bogatą plejadę odcieni. W pastelowej tonacji? A może wpadającej w głęboką purpurę? W Sadowniczy.pl czeka na Ciebie duży wybór kwiatów!

Purpurowe kwiaty — idealne do ogrodów, na działki i balkony!

Przyjęło się sądzić, że po purpurowe kwiaty do ogrodu i na balkon sięgają głównie kobiety. I to te o uczuciowej, wrażliwej naturze. Tak naprawdę jest to kolor zarezerwowany dla wszystkich, bez wyjątku! Które gatunki warto zaprosić do swojego zielonego zakątka? Dobrym wyborem są klasyki, do których zaliczamy: azalię japońską należącą do rodzaju Rhododendron, odpornego na suszę i upały przypołudnika czy Budleję Dawida – na rabaty bylinowe i pojemników.

Ze względu na swój intensywny kolor, purpurowe kwiaty na działkę warto sadzić w słonecznym miejscu, najlepiej w towarzystwie gatunków o kremowym lub srebrnym odcieniu. Takie połączenie doda ogrodowym rabatkom elegancji i lekkości.

pixel