Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Sadzonki bratków

15 produkty

Nie ulega najmniejszym wątpliwościom, że bratki należą do najchętniej i zarazem najczęściej spotykanych kwiatów uprawianych na balkonach, tarasach czy przydomowych ogródkach. Na ich popularność wpływa wiele czynników. Przede wszystkim jednak łatwość uprawy oraz niski koszt zakupu. Do tego dochodzi ogromna różnorodność. Bratki bowiem różnią się nie tylko kolorem, ale również kształtem płatków czy pokrojem.

Bratki w doniczce - jak wygląda ich uprawa?

Bratki na balkon? Oczywiście, że tak! Pod warunkiem, że nie będą ustawione na stanowisku południowym (słonecznym) oraz północnym (cienistym). Najlepiej rosną na balkonie zachodnim oraz wschodnim. Jako podłoże posłuży im uniwersalna ziemia do kwiatów balkonowych: żyzna i przepuszczalna. O czym jeszcze warto pamiętać sadząc bratki na balkon? Bardzo ważnym zabiegiem jest podlewanie. Gleba powinna być lekko wilgotna, ale nie mokra. Ponadto, rośliny należy podlewać rano lub wieczorem, nigdy w ciągu dnia.

W naszym sklepie znajdziesz sadzonki bratków w różnych wariantach kolorystycznych. Nie czekaj i już dziś wybierz te, które ozdobią Twoją przydomową strefę relaksu. W ofercie posiadamy również inne kwiaty balkonowe. Pnące surfinie, delikatne prymulki, a może klasyczne stokrotki? Te rośliny z pewnością nadadzą koloru każdej przestrzeni!

Czytaj więcej
pixel