Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Nasiona Patisona

7 produkty

Zachęcamy do uprawy patisonów! Oferujemy nasiona patisona najwyższej jakości, proponujemy tylko sprawdzone odmiany! Gwarantujemy szybką dostawę!

Patison uprawa

Patisony należą do tej samej rodziny co dynie czy arbuzy czyli dyniowate. I jak każdy przedstawiciel tej rodziny patisony są bardzo wrażliwe na niskie temperatury. Do uprawy patisonów potrzebujemy zatem ciepło oraz żyzną glebę. Podłoże powinno być bogate w składniki pokarmowe i nie zbyt ciężkie. Warto nawieźć glebę kompostem (ok. 60kg/m2) lub obornikiem. Stanowisko powinno być osłonięte i nasłonecznione. Uprawę patisona można rozpocząć z rozsady lub z wysiania nasion wprost do gruntu, przy czym uprawa z rozsady daje lepsze efekty. Nasiona patisona wysiewa się do pojemników np. do doniczek w kwietniu. Odstawia w ciepłe miejsce, a po wykiełkowaniu nasion należy usunąć najsłabsze rośliny. Gotową rozsadę po zahartowaniu wysadza się w połowie maja. Rozstawa na miejsce stałe wynosi ok. 80 cm (w rzędzie) na 100 cm. 

Warto wiedzieć! Patison jest bardzo plenną rośliną. Z jednej rośliny możemy mieć 30-50 owoców! Dlatego nie trzeba wysadzać dużo roślin aby mieć duży zbiór.

 

Uprawiaj swoje własne patisony! Oferujemy najwyższej jakości nasiona patisonów! Sprawdź naszą ofertę! Gwarantujemy wysoką jakość za rozsądną cenę!Patison przepisy

Patisony są bardzo zdrowe i lekkostrawne. Zawierają dużo witamin oraz składników mineralnych, do tego są nisko kaloryczne. Patisony to doskonałe warzywa dla osób z nadciśnieniem czy też cierpiących na otyłość. Przepisy z patisona to głównie przetwory marynowane. Niewielkie patisony można marynować w całości, większe należy pociąć na kawałki. Można również przegryzać patisony na surowo. Patisony są wykorzystywane również w przepisach jako dodatek do mięs. 

Czytaj więcej
pixel