Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Nasiona Lewkonii

10 produkty

Lewkonia letnia

Koniecznie uprawiaj lewkonię letnią w swoim ogrodzie! Nie tylko pięknie pachnie ale również ma dużo ślicznych kwiatów. Oferujemy różne odmiany nasion lewkonii! Gwarantujemy wysoką jakość i szybką dostawę!

 

Lewkonie to piękne kwiaty, kwitnące całe lato. Dodatkowym atutem kwiatów lewkonii letnich jest ich bardzo piękny zapach, kojarzący się z ciepłym, sielskim latem. Kiedyś lewkonie były sztandarowym gatunkiem kwiatów sadzonych w ogrodach przydomowych. Dzisiaj ich popularność nieco przygasła. Dlatego gorąco zachęcamy do uprawy lewkonii letniej! Nie jest to trudne, za to można uzyskać naprawdę powalający efekt! Kwiaty lewkonii letniej są duże i wyraziste dzięki czemu od razu zwracają na siebie uwagę, posadzone w dużej kępie tym bardziej przykuwają wzrok! Warto również dodać iż lewkonia letnia jest siostrą maciejki, należą do tego samego rodzaju Lewkonia, łac. Matthiola.

 

Uprawiaj lewkonię we własnym ogrodzie! To piękna i intensywnie pachnąca roślina! Oferujemy sprawdzone odmiany lewkonii! Uprawa lewkonii nie jest trudna, sprawdź sam! Zapraszamy do kupna nasion lewkonii.Lewkonia uprawa

Do uprawy lewkonii potrzebujemy gleby żyznej, dlatego warto ją nawieźć kompostem. Gleba powinna być również przepuszczalna. Stanowisko do uprawy lewkonii powinno być nasłonecznione, ewentualnie półcieniste. Uprawę lewkonii należy zacząć od wysiania nasion wprost do gruntu, najlepiej w maju, gdy miną przymrozki. Lewkonię można też uprawiać z rozsady, wtedy nasiona wysiewać można już w styczniu, dalej trzymamy je w szklarni. Gdy siewki podrosną pikujemy je do większych doniczek. Gotową rozsadę wysadzamy w maju. Sadzonki lewkonii sadzimy do ok. 15 cm. Roślina powinna zakwitnąć w czerwcu i utrzymywać kwiaty do końca lata. 

Czytaj więcej
pixel