




Roślina sprzedawana w doniczce plastikowej.
Bez czarny Laciniata
Opis produktu
Bez czarny Laciniata jest dość dużym, wyprostowanym krzewem lub czasem niewielkim krótkopniowym drzewkiem z okrągłą, kopulastą koroną i obwisającymi gałęziami. Rośnie bardzo szybko. Osiąga 3 m wys.
Liście złożone, z pojedynczymi listkami mocno powcinanymi, przypominającymi liść paproci. Liście wcześnie pojawiają się wiosną, długo trzymają się na krzewie jesienią. Roztarte dają charakterystyczny ostry zapach. Kwiaty kremowo białe, w baldachogronach, pojawiające się na krzewie od czerwca do lipca.
Owoce niewielkie, kuliste, dojrzałe - błyszczące granatowoczarne, bardzo soczyste. Zawierają witaminy A, B i C oraz dużo przyswajalnego cukru i potasu.
Niewymagający, odporny na mrozy, toleruje środowisko miejskie i suszę. Preferuje wilgoć, muliste, azotowe, próchniczne, wapienne gleby, ale rośnie także na piaszczystych i suchych. Stanowisko słoneczne lub częściowo zacienione. Niewymagający krzew do stosowania w dużych parkach i terenach zieleni publicznej.
Bez czarny Bez dziki Bzowina czarna odm. Laciniata
Osiąga nawet 10m wysokości. Preferuje żyzne, próchniczne i wilgotne gleby, o dużej zawartości azotu i wapnia, ale rośnie także na piaszczystych i suchych, chociaż nieco słabiej. Owoce niewielkie, kuliste jagody o średnicy ok. 5 mm. Kwiaty drobne, białe, pachnące. Kwitnienie na przełomie maja czerwca.
Jak wygada czarny bez?
Bez czarny jest rośliną naturalnie występująca w Polsce. Bardzo często możemy spotkać go na obrzeżach lasów. Dorasta nawet do 10m. Liście są zielone złożone w kilku liścieni postrzępione na brzegach i lancetowate. Kwitnie zazwyczaj w maju u czerwcu. Kwiaty są białe, pachnące w postaci dużego grona z mnóstwem biały drobniutkich kwiatów. Owoce zazwyczaj dojrzewają ku końcowi lata są to czarne grona
Bez czarny wymagania
Bez czarny jest rośliną która nie ma zbyt wielkich wymagań. Może rosnąc na stanowisku słonecznym ale i cienistym. Ziemia najlepiej gdy jest żyzna, niekoniecznie lubi stanowiska piaszczyste ale na takich też sobie ra



Szacunkowa wysokość jaką osiągnie roślina za 7 do 10 lat przy przeciętnych warunkach środowiskowych.
