Produkt sprzedawany w torebce (foliowa, plastikowa lub papierowa). Nie jest to torba ozdobna, ale opakowanie magazynowe.
Dynia olbrzymia Uchiki Kuri 2g
Opis produktu
Dynia olbrzymia Uchiki Kuri 2g
Uchiki Kuri jest najbardziej popularną odmianą dyni typu Hokkaido. Jej rośliny mają płożący pokrój i średnią siłę wzrostu, odpowiednio podparte mogą się piąć. Skórka jest pomarańczowa lub czerwonawa, miąższ ciemnożółty, smaczny i soczysty. Owoce mają beczułkowaty kształt, są żebrowane, niewielkie – osiągają średnią wagę około 1-1,5kg. Nasiona dyni typu Hokkaido są duże, płaskie i jak w każdej dyni umieszczone w środkowej części owocu. Mają jajowaty kształt, są matowe w dotyku z poziomą lub ukośną blizną na powierzchni. Najczęściej są koloru białego lub kremowego. Jej częścią jadalną jest zarówno miąższ, jak i delikatna skórka. Bogate źródło wartości odżywczych. Masa 1000 nasion wynosi około 200g. W 1g materiału siewnego znajduje się ok. 4-5 nasion.
Nie kumuluje metali ciężkich i azotanów, a więc może być uprawiana w pobliżu dróg. Owoce mogą być przechowywane do marca zachowując przez cały czas dużą zawartość witaminy C. Mają wielostronne zastosowanie: jako warzywo, pasza dla zwierząt (dodawana do pożywienia krów powoduje wzrost wydajności mleka i zawartości w nim beta karotenu), w przemyśle gorzelniczym i cukierniczym. Plon przy zagęszczeniu 1 roślina/m2 wynosi 40-70 t/ha. woje dobroczynne właściwości dynia zawdzięcza bogactwu witamin (m.in. z grupy B, prowitaminy A, witaminy PP i C) i minerałów (sodu, potasu, magnezu, wapnia, żelaza).
Dynie są roślinami wybitnie ciepłolubnymi, dlatego też stanowisko winno być ciepłe, słoneczne, przewiewnei osłonięte od silnego wiatru. Gleba powinna być żyzna, próchniczna i przepuszczalna. Dynie wymagają też systematycznego nawadniania w okresie suszy, gdyż na niedobór wody szybko reagują więdnięciem i zasuszaniem liści, zrzucaniem kwiatów i karleniem owoców.
Większość odmian dyni ozdobnej to rośliny o płożącym pokroju, dlatego też powinny mieć dla siebie sporo miejsca, ewentualnie podpory.
W zabiegach pielęgnacyjnych nie możemy zapomnieć o spulchnianiu gleby. Ważne jest regularne podlewanie, odchwaszczanie i nawożenie. Nawożenie powinno odbywać się w momencie pojawienia się pierwszych zawiązków owoców i po ich pierwszym zbiorze.
Dynię uprawia się z rozsady, lub z siewu wprost do gruntu, wysiewając nasiona gniazdowo, po wschodach pozostawia się jedną najsilniejszą roślinę.
- Dobra retencja wody i składników pokarmowych, duża zawartość próchnicy, najlepsze rodzajowo gleby .
- Preferowane przez wymagające i bardzo wymagające rośliny