Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Herbaty zielone

49 produkty

Pośród wielu napojów prozdrowotnych szczególną popularnością cieszą się herbaty zielone. Swoje korzenie mają w Chinach i Japonii, ciesząc się mianem cudownego lekarstwa. Uznawane są bowiem za płynne źródło zdrowia i młodości. Nie mogło ich zatem zabraknąć w asortymencie Sadowniczy.pl!

Jak prawidłowo parzyć herbaty zielone?

Aby herbaty zielone nie straciły cennych właściwości, dużą rolę przykłada się, co do sposobu ich parzenia. A w tym zakresie najważniejsze są dwa czynniki: temperatura wody oraz czas zaparzania. Zaleca się, aby zalewać je temperaturą nieprzekraczającą 80°C. Pomocne w tym celu może być użycie specjalnego termometru lub odczekanie około 8 minut od momentu zagotowania wody. W dalszej kolejności trzeba zwrócić uwagę na czas zaparzania. Jeśli herbata ma działać uspokajająco, zaleca się, aby parzyć ją 5-6 minut. W sytuacji, gdy ma wykazać się właściwościami pobudzającymi, optymalny czas parzenia powinien wynosić 2-3 minuty. Po wspomnianym okresie liście należy oddzielić od naparu.

Jak prawidłowo parzyć herbaty zielone?

Herbaty zielone swoją popularność zawdzięczają nieocenionym właściwościom zdrowotnym. Z uwagi na dużą zawartość witamin, mikroelementów, polifenoli, przeciwutleniaczy i garbników pomagają w walce z wieloma chorobami. Zmniejszają ryzyko zachorowania na zawał, udar i miażdżycę. Obniżają poziom trójglicerydów i chronią przed chorobami nowotworowymi. Poprawiają wygląd skóry, zwłaszcza trądzikowej i pomagają w redukcji niechcianych kilogramów.

Zapraszamy do zakupów!

pixel