Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Truskawki balkonowe

5 produkty

Nie masz ogrodu, a chciałbyś cieszyć się własną i co najważniejsze – ekologiczną uprawą truskawek? My mamy na to sposób! Wybierz sadzonki truskawek balkonowych o długich i zwisających pędach, które nieprzerwanie od końca wiosny, aż do jesieni zapewnią Ci świeże i pyszne owoce!

Truskawki na balkonie - jak je uprawiać?

Na początek warto zastanowić się, które truskawki na balkon sprawdzą się najlepiej? Do uprawy balkonowej sprawdzą się odmiany powtarzające owocowanie, które wytwarzają liczne rozłogi oraz długie pędy. Przy zapewnieniu odpowiednich warunków, wydają owoce od końca maja, aż do pierwszych, jesiennych przymrozków. Jako, że truskawki balkonowe mają do dyspozycji niewielką ilość podłoża, warto zadbać, aby było najlepszej jakości. Doskonale sprawdzi się gleba próchnicza wzbogacona torfem ogrodniczym, kompostem, keramzytem lub drobnym żwirem, o odczynie obojętnym do lekko kwaśnego.

Po posadzeniu, truskawki należy obficie podlać (na spodek pod doniczkę lub bezpośrednio do ziemi) i ustawić w dobrze nasłonecznionym miejscu. Warto również je nawozić, najlepiej nawozem płynnym dla warzyw i roślin owocujących lub nawozem naturalnym.

Sprawdź nasze odmiany truskawek balkonowych! Zapewniamy atrakcyjne ceny i szybką dostawę!

Czytaj więcej
pixel