Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

SADZONKI TRUSKAWEK

20 produkty

Różniące się wyglądem, smakiem czy okresem dojrzewania sadzonki truskawek stanowią doskonały pomysł na założenie własnej, ekologicznej uprawy. W Sadowniczy.pl znajdziesz wysokiej jakości materiał sadzeniowy – wolny od chorób i różnych szkodników. O białych i aromatycznych owocach w smaku zbliżonych do ananasa? A może pięknie rozwijające się odmiany przeznaczone do uprawy balkonowej? Skorzystaj z naszej oferty i ciesz się ich przydomową uprawą!

Frigo - jest to technologia produkcji sadzonek truskawek. Truskawki Frigo - czyli sadzonki w stanie bezlistnym przechowywane w chłodni, gdzie były przetrzymywane od momentu ich wykopania (kopanie odbywa się pod koniec jesieni lub na początku zimy, tuż po zakończeniu okresu wegetacji). 

Czytaj więcej

Kiedy sadzić sadzonki truskawek?

Truskawki można uprawiać zarówno na działkach, jak i balkonach. W sprzedaży znaleźć można rozmaite sadzonki truskawek, które różnią się terminem ich wysadzania. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się odmiany Frigo, które można umieszczać w glebie od marca (przy czym ważne jest zabezpieczenie grządek, np. agrowłókniną), aż do czerwca (już bez konieczności okrywania). Zupełnie inaczej sytuacja przedstawia się w przypadku truskawek balkonowych, które wysadza się do skrzynek, pojemników czy donic. W ich przypadku najlepszym terminem jest wiosna, zwykle od połowy maja, gdy tylko minie ryzyko występowania przymrozków.

Jak przechowywać sadzonki truskawek?

Sadzonki truskawek najlepiej umieścić w glebie ? zaraz po ich otrzymaniu. Jeśli nie jest to z jakiś względów możliwe, mogą być przechowywane przez kilka dni w lodówce, pod warunkiem, że zostaną odpowiednio zabezpieczone, m.in. przed wyschnięciem. Dużą rolę w tym zakresie odgrywa temperatura. Optymalnie, jeśli zawierałaby się w przedziale między 2-5 stopni. Wówczas można opóźnić termin ich sadzenia ? nawet o 7 dni!

Najpopularniejsze odmiany truskawek

Czerwone, aromatyczne, a przy tym rozkoszujące podniebienia idealnie słodkim smakiem. Jest wiele, bo aż dwa tysiące odmian truskawek. Którą zatem wybrać? Decyzja nie jest łatwa, choć można ją uprościć, weryfikując swoje własne oczekiwania. W sytuacji, gdy sadzonki truskawek mają być przeznaczone do bezpośredniego spożycia, warto wybierać odmiany dające duże i smaczne owoce. Dużą popularnością w tym zakresie cieszy się El Gigant, Elsanta, Federica, Florence czy Honeyone. Z kolei w przetwórstwie, najlepiej sprawdzą się odmiany o mniejszych owocach, takie jak: Senga Sengana czy Malinowa.

Zapraszamy do zakupów!

pixel