Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Herbaty czerwone

12 produkty

Posiadają charakterystyczny kolor, aromat i smak. Herbaty czerwone, gdyż o nich mowa, poddawane są procesowi lekkiej fermentacji, któremu zawdzięczają niezwykłe walory smakowe oraz zdrowotne.

Jakie właściwości mają czerwone herbaty?

Czerwone herbaty, inaczej określane smoczymi napojami lub herbatami Pu-erh cieszą się wieloma pozytywnymi opiniami. Wszystko ze względu na posiadane właściwości, które wywierają nieoceniony wpływ na kondycję organizmu. Do najważniejszych zalet spożywania czerwonej herbaty należą regulacja ciśnienia krwi, ochrona przed próchnicą i eliminacja wolnych rodników odpowiedzialnych za starzenie się skóry. Oprócz tego posiada właściwości przeciwnowotworowe, antyutleniające oraz obniżające poziom cholesterolu. Po czerwoną herbatę warto sięgać w czasie infekcji bądź grypy. Ułatwia bowiem wyeliminowanie bakterii i wirusów z organizmu, przy okazji wykazując się działaniem moczopędnym. Co więcej, panuje pogląd, że czerwona herbata działa odchudzająco. Wszystko przez zawarte w niej polifenole, które pozytywnie wpływają na trawienie i przemianę tłuszczów.

W Sadowniczy.pl oferujemy różne rodzaje czerwonych herbat, które z łatwością dopasujesz do własnych preferencji smakowych. Zapraszamy do zakupów!

pixel