Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Byliny miododajne

77 produkty

Bujnie kwitnące rośliny to nierzadko jedyny ratunek dla pszczół i ich krewnych z rodziny pszczołowatych, gdzie mogą liczyć na stały dostęp do pożywienia. Niektóre z nich to pięknie kwitnące miododajne byliny, które z powodzeniem można uprawiać zarówno w ogrodzie, jak na balkonie.

Jakie byliny są miododajne?

Do najbardziej miododajnych roślin można zaliczyć lebiodkę pospolitą, czyli tzw. oregano. Ta bujnie kwitnąca bylina nie tylko zachwyca pięknymi, jasnofioletowymi kwiatami, ale również urzeka zapachem oraz szerokim zastosowaniem w kuchni.

Inne byliny miododajne to znana i chętnie wybierana przez wielu - mniej lub bardziej wprawionych - ogrodników lawenda. Doskonale prezentuje się na balkonowych parapetach, tarasach, ale również w ogródkach skalnych. Oprócz efektownego wyglądu, charakteryzuje się intensywnym zapachem, którego nie lubią kleszcze i komary.

Równie dużą popularnością cieszy się jeżówka, która kwitnie od czerwca, aż do pierwszych przymrozków oraz niezwykle wytrzymała na niskie temperatury krwawnica.

Niemniej interesujące są pysznogłówki dwoiste. To bowiem byliny miododajne, które nie tylko pięknie wyglądają na rabatach, ale również cieszą się bogatym zastosowaniem. Można je ciąć, suszyć, a nawet używać w kuchni, np. do aromatyzowania herbaty, nalewek czy innych potraw!

TERMIN NASADZEŃ SADZONEK W DONICZKACH

Powszechnie dostępne rośliny w pojemnikach można sadzić niemalże cały rok, za wyjątkiem okresów zmarzniętego podłoża. Wybierając odpowiednie stanowisko, podłoże oraz miejsce w ogrodzie nasadzamy rośliny od kwietnia do listopada - do pierwszych przymrozków.

Czytaj więcej
pixel