




Produkt sprzedawany w torebce (foliowa, plastikowa lub papierowa). Nie jest to torba ozdobna, ale opakowanie magazynowe.
Mieszanka Kwiatów i Ziół Letni Ogród 100g
Opis produktu
Mieszanka Kwiatów i Ziół Letni Ogród 100g
Łąka kwietna to idealny zamiennik dla tradycyjnego trawnika. Efektownie wygląda i jest łatwa w pielęgnacji (tylko dwa koszenia: raz w sezonie i gdy przekwitną gatunki jednoroczne) Zbędne jest nawożenie i nawadnianie, gdyż odporne na suszę rośliny dobrze znoszą nasłonecznienie. Kwiaty, dzikie rośliny i zioła są idealnym środowiskiem dla pożytecznych owadów. Kwiaty przyciągają też pszczoły oraz motyle szukające pożywienia. Jeśli o tym marzycie, warto zasiać tę mieszankę nasion roślin o intensywnie pachnących, różnobarwnych kwiatach z przewagą bieli. Gatunki wchodzące w skład tej kompozycji kwitną latem, a biała tonacja nadaje ogrodowym aranżacjom nieco chłodnej elegancji. Pięknie wygląda zwłaszcza po zmierzchu kiedy kredowe kwiaty lśnią, odbijając światło księżyca i wydzielają najintensywniejszy zapach. Dlatego kwietnik warto usytuować tam, gzie najczęściej przesiaduje się wieczorami.
W skład "Letniego Ogrodu" wchodzą rośliny ozdobne i zioła głównie jednoroczne, ale też dwuletnie. W zestawie znajdują się nasiona 18 gatunków roślin ozdobnych i ziół, w tym aksamitki rozpierzchłej, floksa Drummonda, rumianku pospolitego oraz ogórecznika lekarskiego.
Wysokość kwietnika: przeciętnie do 40-50cm
Kwitnienie: całe lato
Tonacja: z przewagą koloru białego
Siew nasion: w kwietniu i maju, bezpośrednio na rabaty i kwietniki.
Stanowisko: w słonecznej części ogrodu.
Wydajność: opakowanie 100 gramowe wystarczy na obsianie około 50m2



Szacunkowa wysokość jaką osiągnie roślina za 7 do 10 lat przy przeciętnych warunkach środowiskowych.

- Dobra retencja wody i składników pokarmowych, duża zawartość próchnicy, najlepsze rodzajowo gleby .
- Preferowane przez wymagające i bardzo wymagające rośliny