Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Blog

Lipcowe nawadnianie ogrodu

Dostarczanie wody roślinom to podstawowy warunek, jaki musi być spełniony przy ich pielęgnacji. By utrzymać przy życiu nasze rośliny ogrodowe i sprawić, by cieszyły się dobrym zdrowiem nie możemy o tej czynności zapominać. Szczególnie trzeba o tym pamiętać w suche i gorące letnie dni. Podlewanie to jednak nie taka łatwa czynność jak nam się wydaje. Zbyt mała ilość dostarczanej wody sprawia, że rośliny usychają i umierają, jednak zbyt obfite podlewanie sprawia, że korzenie roślin zostają zatopione, a w konsekwencji nie dociera do nich tlen, przez co gniją i obumierają. Efektywność podlewania zależy zatem w dużej mierze od odpowiedniego doboru ilości wody.

Czytaj więcej
Ochrona roślin naturalnie

Aby uchronić rośliny przed rozmaitymi chorobami i szkodnikami mamy do wyboru kilka sposobów. Najskuteczniejsze są środki chemiczne, które dość szybko działają. Mają jednak swoje wady, nie są zdrowe dla środowiska i sporo kosztują. Dlatego gdy mamy czas, warto sięgnąć po metody biologiczne, równie dobre a przy tym bezpieczne bo nie mają okresu karencji.

Czytaj więcej
Rośliny na plac zabaw

Dobór roślin na plac zabaw z którego korzystają dzieci jest bardzo istotną kwestią. Roślinność na placach zabaw nie tylko pełni funkcję estetyczną ale również tworzy sprzyjający mikroklimat. Zieleń podnosi walory estetyczne, chroni przed zanieczyszczeniami i hałasem, jest schronieniem i kryjówką podczas zabaw dzieci, ponadto może również pełnić funkcję edukacyjną. Oprócz tego dają cień i obniżają temperaturę otoczenia, mają działanie bakteriobójcze, redukują stres i poziom agresji. Dodatkowo mogą pomóc w rozwijaniu motoryki i orientacji w terenie.

Czytaj więcej
pixel