Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Pnącza

Glicynia
Glicynia, zwana między innymi słodlinem, jest jednym z najpiękniejszych i najbujniej kwitnących pnączy. Jest to pnącze o zdrewniałych łodygach i bardzo silnym wzroście. Roczny przyrost glicynii wynosi od 1 do 3 m. Ze względu na swoje rozmiary wymaga solidnych podpór. Glicynia jest długowiecznym pnączem, może rosnąć i efektywnie kwitnąć nawet przez 100 lat.
Czytaj więcej
Ziele nieśmiertelności Jiaogulan
Jiaogulan to bardzo ciekawa roślina, która nazywana jest „Ziołem życia ” lub „Zielem Długowieczności". Jest to pnącze z Dalekiego Wschodu i o dziwo należy do rodziny dyniowatych. Od wieków Jiaogulan jest stosowany jako ziele lecznicze. Sławę zawdzięcza pewnej prowincji Guizhou, która znajduje się w górach, w Południowych Chinach.
Czytaj więcej
Wiciokrzew pomorski Graham Thomas
Wiciokrzewy to przepiękne pnącza , które zastosowanie znajdą w każdym ogrodzie. Wytwarzają one rurkowate kwiaty, które cudownie pachną i długo utrzymują się na roślinie. Wiciokrzewy są łatwe w uprawie i mają uniwersalne zastosowanie. Dużą popularnością cechuje się wiciokrzew pomorski Graham Thomas . Często nasi Klienci stawiają na właśnie tą odmianę.
Czytaj więcej
Pnącza - zielona intymność w Twoim ogrodzie
Pnącza mają szerokie zastosowanie i cieszą się dużą popularnością wśród miłośników ogrodów. Mogą stanowić atrakcyjną ozdobę altan, pergoli czy trejaży. Cechą charakterystyczną pnączy jest ich silny wzrost i duża dekoracyjność. Łatwo dopasowują się do elementów architektonicznych, mogą także stanowić doskonałą osłonę przed wścibskimi sąsiadami oraz hałasem, kurzem czy wiatrem. Bardzo szybko rozrastają się, dlatego efekt dekoracyjny można uzyskać dość szybko. Pnącza mogą również zastąpić tradycyjny żywopłot.
Czytaj więcej

Równie niebezpieczne dla pnączy jak choroby grzybowe, są szkodniki. Pnącza są wyjątkowo ulubionymi roślinami wielu gatunków szkodników.

Czytaj więcej

Nieodpowiednio pielęgnowane pnącza mogą być atakowane przez różne choroby oraz szkodniki. Warto przeglądać roślinę raz na dwa tygodnie w poszukiwaniu niepokojących oznak. Rozpoznanie ich i postawienie właściwej diagnozy pozwalają na dobór odpowiednich środków do ich zwalczania. Oczywiście najlepszą metodą jest zapobieganie, niż leczenie, dlatego przede wszystkim powinniśmy dołożyć wszelkich starań, by zapewnić im jak najlepsze warunki, wtedy nie będą wcale, albo prawie wcale chorowały.

Czytaj więcej
pixel