Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Wiciokrzew pomorski Graham Thomas

2020-01-13
Wiciokrzew pomorski Graham Thomas

Wiciokrzew

Wiciokrzewy to przepiękne pnącza , które zastosowanie znajdą w każdym ogrodzie. Wytwarzają one rurkowate kwiaty, które cudownie pachną i długo utrzymują się na roślinie. Wiciokrzewy są łatwe w uprawie i mają uniwersalne zastosowanie. Dużą popularnością cechuje się wiciokrzew pomorski Graham Thomas . Często nasi Klienci stawiają na właśnie tą odmianę.

Wiciokrzew pomorski Graham Thomas sadzonka — co to jest?

Jest to niezwykle piękna odmiana wiciokrzewu, która cechuje się kremowo-żółtymi, rurkowatymi kwiatami. Mają one około 4-5 cm długości i odznaczają się niezwykle silnym i przyjemnym aromatem. Kwitnienia tej rośliny możemy spodziewać się od maja, aż do końca września. Po przekwitniętych kwiatach pojawiają się czerwone owoce, które zdobią roślinę od czerwca do października. Bardzo intensywnego kwitnienia możemy spodziewać się na przełomie czerwca i lipca, kolejne do października może być nieco słabsze.

Wiciokrzew pomorski Graham Thomas — sadzenie

Przed posadzeniem warto sadzonkę zanurzyć w pojemniku z wodą na 10-30 minut. Odmiana ta preferuje stanowisko dobrze oświetlone, lecz niezbyt gorące. Dobrze czuć się będzie na większości gleb, z wyjątkiem tych bardzo ubogich i szybko wysychających. Wiciokrzew ten jest odmianą mrozoodporną. Jako że sadzimy go przy altanach, ścianach budynków itd. musimy zachować odległość około 30 cm. W razie przedłużającej się suszy należy systematycznie podlew

Wiciokrzew Graham Thomas
wiciokrzew pomorski Graham Thomas
Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020

Polecane

Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel