Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Nasiona kwiatów

Chabry
Chabry to kwiaty kojarzone z polską wsią, a w szczególności z łanami złocistych zbóż. Przyczyną zanikania jednorocznego chabra bławatka, w naturalnym krajobrazie, jest coraz większa ilość środków chemicznych stosowanych przez rolników. Chabry są bardzo cenną i ciekawą rośliną ozdobną. Są niezwykle dekoracyjne, a jednocześnie bardzo łatwe i przyjemne w uprawie. Chabry są bardzo mało wymagającymi roślinami, które jednocześnie nie są zbyt ekspansywne.
Czytaj więcej
Petunia ogrodowa - jak uprawiać te cudowne kwiaty?
Petunie pośród wszystkich roślin balkonowych, mają swe czołowe miejsce. I nic dziwnego, gdyż charakteryzuje się niezwykle obfitym kwitnieniem i słodkim zapachem. Petunie królują na balkonach i tarasach, jak również w ogrodach w wiszących donicach. Wtedy też odmiany zwisające są zwyczajowo nazywane przez nas surfiniami. A co najważniejsze to okres kwitnienia, który przypada od maja, aż do pierwszych przymrozków. Jak zatem uprawiać kwiaty petunii,aby podziwiać je jak najdłużej?
Czytaj więcej

Rudbekie i jeżówki pochodzą z Ameryki Północnej i są ze sobą bardzo spokrewnione. Obie rośliny należą do rodziny astrowatych i łączy je taka sama budowa kwiatostanu, wytwarzają bowiem koszyczki.

Czytaj więcej

Rodzaj gailardia (Gaillardia) obejmuje około 28 gatunków roślin jednorocznych, dwuletnich oraz krótkowiecznych bylin, rzadziej półkrzewów, które należą do rodziny astrowatych (Asteraceae). W stanie naturalnym gailardia występuje głównie w zachodnich i południowych częściach Ameryki Północnej i jedynie dwa gatunki w Ameryce Południowej. Wśród uprawianych gatunków najpopularniejsza jest gailardia oścista (G. aristata), znana inaczej dzianwą.

Czytaj więcej

Wyżlin zwany lwią paszczą to roślina, która kojarzy nam się przede wszystkim z ogrodów wiejskich. Nazwa lwia paszcza, wzięła się z bardzo oryginalnej budowy kwiatów rośliny. W momencie ściśnięcia obu ścianek kwiatu palcami, otwiera się on w taki sposób, że przypomina nam „lwią paszczę”.

Czytaj więcej
pixel