




P9 - młody materiał roślinny sprzedawany w doniczce plastikowej o pojemności 0,5L do 1L
Aster nowobelgijski (P9)
Opis produktu
Aster nowobelgijski ( Aster novi-belgii )
Rośliny silnie się rozrastają, szybko wytwarzając liczne rozłogi i odrosty korzeniowe. Wśród licznych odmian znaleźć można zarówno wysokie (ponad 1 m), jak i karłowe (40–60 cm).
Aster nowobelgijski kwitnie obficie od końca sierpnia do listopada. Tworzy silnie rozgałęziające się kwiatostany – koszyczki o średnicy 2,5–3 cm, w których kwiaty języczkowe mają barwę białą, niebieską, liliową, fioletową, różową, czerwoną i wiśniową w różnych odcieniach.
Rośliny wymagają gleby żyznej, próchnicznej oraz słonecznego bądź półcienistego stanowiska. Sadzi się je co 80–100 cm na rabatach bylinowych, w grupach w ogrodach i parkach. Nadają się też na kwiat cięty. Ze względu na silny wzrost rośliny muszą być przesadzane i odmładzane co 3–5 lat.
Byliny są delikatnie skracane przez obsługę sklepu, w celu zapewnienia optymalngo i bezpiecznego transportu.



Szacunkowa wysokość jaką osiągnie roślina za 7 do 10 lat przy przeciętnych warunkach środowiskowych.

Opinie o produkcie:
Bez zdjęcia trudno wyrokować. Najlepiej proszę podesłać zdjęcia na biuro@sadowniczy.pl.
Być może to listki przemarzły, może problem jest ze stanowiskiem.
Do najmniej wymagających gatunków derenia zalicza się dereń biały, dereń rozłogowy, dereń jadalny i dereń świdwa. Można je sadzić na większości typowych gleb ogrodowych, zarówno na stanowiskach słonecznych, jak i w półcieniu, dobrze znoszą przejściową suszę, zanieczyszczenia miejskie i niską temperaturę.
Nieco większe wymagania siedliskowe mają natomiast derenie: kousa, kwiecisty i pagodowy, które nie tylko potrzebują żyznych i wilgotnych gleb, ale także ciepłego, zacisznego i słonecznego stanowiska. Nie są też tak odporne na mróz, jak poprzednie gatunki i z tego powodu zdarza się, że zimą przemarzają. Gorzej też znoszą suszę, dlatego w upalne lata wymagają nawadniania.
Pozdrawiam
Agnieszka Wojtczak