Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Drzewka owocowe - Cięcie i pielęgnacja młodych drzewek owocowych

2019-09-06
Drzewka owocowe - Cięcie i pielęgnacja młodych drzewek owocowych

Cięcie i pielęgnacja młodych drzewek owocowych

● JABŁONIE

Sadzenie- najlepszym czasem jest połowa października do pierwszych przymrozków. Jabłoniom odpowiada gleba gliniasta, do której przed posadzeniem dodajemy torf. Przygotowany dołek powinien mieć 70-90cm głębokości i 40-50cm szerokości. Sadzonki jabłoni sadzimy nie głębiej niż miejsce okulizacji. Odstępy jaki należało by zachować między największymi odmianami 5x5m dla karłowatych 3x2m

Cięcie- wykonujemy późną jesienią i zimą, skracamy wiosenne pędy w okolicach czwartego pąku. Tniemy ukośnie nad pąkiem, który skierowany jest równolegle do pędu. DziękiCięcie jabłoni temu zabiegowi światło i powietrze dotrze bez przeszkód do środka korony. Pędy położone na pniu obcinamy tak by nie było żadnych rozgałęzień na wysokości poniżej 50cm. Wycinamy także pędy wyrastające z przewodnika pod ostrym kątem- zalecany kąt wyrastających pędów powinien zbliżony być do kąta prostego. Ostatecznie powinno zostać do pięciu równomiernie rozmieszczonych na przewodniku. Jeżeli długość pozostawionego pędu przekracza 40cm należy go nieco skrócić. Sam przewodnik przycinamy w odległości 30-40cm od najwyżej położonego pędu bocznego. Jeżeli sadzonka nie ma pędów, skracamy przewodnik zależnie od jej grubości tj.średnica 11mm skracamy do wysokości 70-80cm, średnica powyżej 12mm skracamy do wysokości 80-90cm. Cięcie zawsze nad pąkiem leżącym od strony zachodniej.

Zabezpieczenie na zimę- materiałem najłatwiej dostępnym i prostym w użyciu jest słoma, owijamy nią pień wraz z nasadą korony, mocując sznurkiem. Materiałem, który również się sprawdzi jest karton, postępujemy z nim tak jak ze słomą.

Nawożenie młodych roślin na wiosnę- uzależnione jest od żyzności gleby. Aby otrzymać mocne przyrosty pozwalające formować koronę drzewka, pierwszą dawkę nawozów (Polifoska lub saletra amonowa) wysiewamy w pierwszym roku uprawy około połowy maja. Kolejna dawka po upływie 4-5 tygodni. Warto jest ściółkować obornikiem. Na glebach uboższych zasadne jest stosowanie w pierwszych dwóch latach nawozów azotowych. Stosuje się je na 1-3 tygodni przed kwitnieniem. W pierwszych latach nawozy wysiewamy tylko wokół drzewka.

● GRUSZE

Sadzenie- odbywać się powinno najdalej do 20 października, dobrym wyborem jest gleba próchnicza, gliniasta lub gliniasto-piaszczysta. Nie rezygnujmy jeśli gleba jest słabsza grusza da sobie radę ,tylko plon będzie mniejszy. Dołek w którym będziemy sadzić winien mieć głębokość 60-70 cm głębokości, jego szerokość określa korona sadzonki. Odstępy między drzewami to 4x5m. Pamiętać należy o zaprawieniu dołka kompostem lub (i) próchnicą.

Cięcie- większość grusz ma w swojej charakterystyce tworzenie ładnej korony. Ciąć trzeba zbyt szybko rosnący przewodnik. Zwracamy jednak uwagę by pędy nie rosły pod zbyt ostrym kątem, gdy tak się dzieje możemy zastosować klamerki.

Zabezpieczenie na zimę- patrz.jabłonie. ściółkowanie zalecane dla odmian karłowatych.

Nawożenie młodych roślin na wiosnę- patrz jabłonie.

przycinanie drzew owocowych

● ŚLIWY

Sadzenie- jesienią lub wczesną wiosną, wybieramy stanowisko zaciszne, ograniczające wpływ mrozu i wiatru, na glebie gliniastej. Dołek wykopujemy na głębokość 60cm i szerokości 60-70cm, koniecznie ziemię ogrodową mieszamy z kompostem lub próchnicą. Sadzimy nieco głębiej niż rosło w szkółce, ale nie głębiej niż miejsce okulizacji. Śliwy dobrze rosną na większości gleb. Odstępy między drzewami śliw to 3x4m

Cięcie- usuwamy tylko gałęzie chore i uschnięte. Prowadzenie korony podobnie jak u jabłoni z tą różnicą, że zaczynamy je w drugim roku po posadzeniu.

Zabezpieczenie na zimę- osłaniamy słomą, kartonem lub agrowłókniną.

Nawożenie młodych roślin wiosnę- śliwy wymagają nawiezienia azotem, dobrze jest wiosną obożyć powierzchnię wokół drzewka obornikiem, będzie on dostarczał składników mineralnych i hamował parowanie wody. Pamiętać należy by obornik nie stykał się z pniem drzewka.

● WIŚNIE

Sadzenie- stanowisko słoneczne, gleba najlepiej gliniasta, nie kwaśna. dobrze jest zastosować przy sadzeniu nawóz organiczny. Głębokość dołka 50-60cm, szerokość ok. 80cm.Cięcie jabłoni Odległość między wiśniami powinna wynosić 3x3m. Obficie podlewać po posadzeniu.

Cięcie- najlepiej znoszą zimy jeśli są prowadzone w formie krzaczastej, dobrze też owocują.

Zabezpieczenie na zimę- wiśnie dobrze znoszą zimę. Młode drzewka można osłonić słomą.

Nawożenie młodych roślin wiosnę- nawozimy azotem, dobrze wpływa wapnowanie-zapobiega pękaniu owoców.

przycinanie jabłoni
cięcie śliwy

● CZEREŚNIE

Sadzenie- ze względu na wrażliwość na mróz sadzenie warto zaplanować na wczesną wiosnę, ale zanim rozwiną się pąki. Udaje sie na glebach słabszych, obfitsze plony wyda na żyznych piaszczysto-gliniastych. Stanowisko słoneczne, rozstaw 2x4m.

Cięcie- po posadzeniu nie wymaga cięcia. Można skrócić drzewka nie rozgałęzione do 90-100cm od ziemi.

Zabezpieczenie na zimę- wskazane jest bielenie kory to zapobieże jej pękaniu.

Nawożenie młodych roślin wiosnę- podobnie jak jabłonie i grusze tylko ze zwiększoną dawką wapnia.

● BRZOSKWINIE

Sadzenie- miejsca jasne, osłonięte, gleba o odczynie obojętnym. Sadzimy w rozstawie 2x2m jeśli mamy glebę żyzną to 3x3m Głębokość i szerokość dołka 50cm. Sadzimy na te samą głębokość na jakiej rosło w szkółce. Pamiętajmy o obcięciu korzeni uszkodzonych, zakopując korzenie udeptujmy zdecydowanie by nie było wolnych przestrzeni w ich obrębie. po posadzeniu silnie podlewamy.

Cięcie- zdecydowane cięcie wiosenne, przewodnik ok. 80cm od ziemi, górne pędy na 2-3 pąki, dolne pędy na 4-6 pąków od nasady. Nie zostawiamy żadnych pędów poniżej 20cm nad ziemią.

Zabezpieczenie na zimę- obkładamy okolice drzewka kompostem, a samo drzewko możemy owinąć kilkoma warstwami agrowłókniny.

Nawożenie młodych roślin wiosnę- wskazane nawożenie azotem, stosujemy obornik, tak ze względu na zawarty azot jak i zatrzymywanie wilgoci w glebie.

czereśnie
cięcie brzoskwini

● MORELE

Sadzenie- jak brzoskwinie, miejsca słoneczne, najlepiej w pobliżu parkanów płotów na południowej stronie. Udaje się na większości gleb ciepłych i w miarę żyznych, nieciecie jabloni podmokłych. Sadzimy wiosną na głębokość na jakie rosły w szkółce. Dołek głębokości 50cm i szerokośći 80cm zaprawiamy żyzną ziemią. Sadzimy na głębokość na jakiej rosło w szkółce. Gleba najbardziej odpowiednia dla moreli powinna być zasobna w wapń. Rozstaw sadzenia 2x3m na glebach zasobnych większy.

Cięcie- skracamy przewodnik nie niżej niż30-50 cm nad pierwszym pędem, dolne pędy wycinamy na wysokości poniżej 50cm nad ziemią. Tniemy zupełnie pędy rosnące pod ostrym kątem, pozostałe skracamy o 1/3. Optymalnie powinno zostać 3-5 pędów.

Zabezpieczenie na zimę- konieczne tak jak w przypadku brzoskwiń, drzewkom rosnącym przy ogrodzeniach łatwiej osłonic korony, używamy słomy lub agrowłókniny.

Nawożenie młodych roślin wiosnę- nawozimy dwukrotnie azotem I dawka połowa maja, II dawka połowa czerwca, stosujemy oborniki kompost.

● PORZECZKI

Sadzenie- jesienią, połowa października, na glebach lekko kwaśnych, sadzimy ok. 5cm głębiej niż rosły w szkółce. Rozstaw: porzeczki czerwone i białe 1.5x2m, porzeczki czarne 2x2m. Miejsce pod uprawę musi być bezwzględnie pozbawione chwastów, zwłaszcza perzu.

Cięcie- przycinamy wszystkie pędy zostawiając 2-3 pąki.

Zabezpieczenie na zimę- porzeczki są odporne na mróz ale na pierwszą zimę warto je obsypać ziemią na jakieś 20 cm.

Nawożenie młodych roślin wiosnę- nawozimy azotem, dobrze jest stosować obornik, również przed posadzeniem.

● AGRESTY

Sadzenie- wybieramy glebę zasobną, nie podmokłą, miejsce słoneczne względnie półcień. Sadzimy jesienią w odstępach 1.5x1.5m w dołkach o głębokości ok. 40cm. zaprawionych kompostem.

Cięcie- przycinamy wszystkie pędy na 10cm nad pąkiem zwróconym do zewnątrz rośliny.

Zabezpieczenie na zimę- dobrze znosi zimę. Agrest kwitnie wcześnie i zagrażają mu wiosenne przymrozki warto zatem wybierać odmiany późniejsze.

Nawożenie młodych roślin wiosnę- jak i w przypadku porzeczek świetnie sprawdza sie obornik i nawozy azotowe- w pierwszym roku gdy pędy odrosną na wysokość 5cm, następnie po2-4 tygodniach.

krzew moreli
cięcie porzeczki
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2019

Polecane

Jabłoń Antonówka START PACK

Jabłoń Antonówka START PACK

19,90 zł brutto18,91 zł brutto
Jabłoń Koksa Pomarańczowa START PACK ®

Jabłoń Koksa Pomarańczowa START PACK ®

28,90 zł brutto27,46 zł brutto
Jabłoń Malinowa Malinówka START PACK

Jabłoń Malinowa Malinówka START PACK

19,90 zł brutto18,91 zł brutto
Jabłoń Szara Reneta START PACK

Jabłoń Szara Reneta START PACK

19,90 zł brutto18,91 zł brutto
Jabłoń Kosztela START PACK ®

Jabłoń Kosztela START PACK ®

28,90 zł brutto27,46 zł brutto
Jabłoń Szampion START PACK ®

Jabłoń Szampion START PACK ®

19,90 zł brutto18,91 zł brutto
Jabłoń James Grieve Parchoodporna START PACK

Jabłoń James Grieve Parchoodporna START PACK

28,90 zł brutto27,46 zł brutto
Jabłoń Gala START PACK ®

Jabłoń Gala START PACK ®

28,90 zł brutto27,46 zł brutto
Jabłoń Cortland START PACK

Jabłoń Cortland START PACK

28,90 zł brutto27,46 zł brutto
Morela Early Orange START PACK ®

Morela Early Orange START PACK ®

21,90 zł brutto20,81 zł brutto
Morela Harcot START PACK ®

Morela Harcot START PACK ®

36,80 zł brutto34,96 zł brutto
Morela Somo START PACK

Morela Somo START PACK

36,80 zł brutto34,96 zł brutto
Morela Wczesna z Morden START PACK

Morela Wczesna z Morden START PACK

36,80 zł brutto34,96 zł brutto
Czereśnia Van START PACK ®

Czereśnia Van START PACK ®

36,28 zł brutto34,47 zł brutto
Grusza Klapsa Faworytka START PACK ®

Grusza Klapsa Faworytka START PACK ®

19,90 zł brutto18,91 zł brutto
Wiśnia Northstar START PACK ®

Wiśnia Northstar START PACK ®

31,90 zł brutto30,31 zł brutto
Czereśnia Vega START PACK ®

Czereśnia Vega START PACK ®

36,28 zł brutto34,47 zł brutto
Czereśnia Burlat START PACK ®

Czereśnia Burlat START PACK ®

36,28 zł brutto34,47 zł brutto
Czereśnia Kordia Bardzo Duże Owoce START PACK

Czereśnia Kordia Bardzo Duże Owoce START PACK

36,28 zł brutto34,47 zł brutto
Czereśnia Summit START PACK ®

Czereśnia Summit START PACK ®

36,28 zł brutto34,47 zł brutto
Czereśnia Schneidera Późna START PACK ®

Czereśnia Schneidera Późna START PACK ®

36,28 zł brutto34,47 zł brutto
Grusza Bonkreta Williamsa START PACK ®

Grusza Bonkreta Williamsa START PACK ®

19,90 zł brutto18,91 zł brutto
Grusza Konferencja START PACK ®

Grusza Konferencja START PACK ®

32,90 zł brutto31,26 zł brutto
Grusza Lukasówka odporna START PACK ®

Grusza Lukasówka odporna START PACK ®

32,90 zł brutto31,26 zł brutto
Wiśnia Groniasta Deserowa START PACK ®

Wiśnia Groniasta Deserowa START PACK ®

31,90 zł brutto30,31 zł brutto
Wiśnia Nefris START PACK ®

Wiśnia Nefris START PACK ®

31,90 zł brutto30,31 zł brutto
Wiśnia Kelleris 16 START PACK ®

Wiśnia Kelleris 16 START PACK ®

31,90 zł brutto30,31 zł brutto
Brzoskwinia Inka START PACK ®

Brzoskwinia Inka START PACK ®

22,00 zł brutto20,90 zł brutto
Brzoskwinia Redhaven START PACK ®

Brzoskwinia Redhaven START PACK ®

19,90 zł brutto18,91 zł brutto
Brzoskwinia Royalvee START PACK ®

Brzoskwinia Royalvee START PACK ®

39,80 zł brutto37,81 zł brutto
Śliwa President START PACK ®

Śliwa President START PACK ®

35,90 zł brutto34,11 zł brutto
Śliwa Węgierka Zwykła START PACK ®

Śliwa Węgierka Zwykła START PACK ®

19,90 zł brutto18,91 zł brutto
Śliwa Węgierka Dąbrowicka START PACK ®

Śliwa Węgierka Dąbrowicka START PACK ®

35,90 zł brutto34,11 zł brutto
Śliwa Valor START PACK ®

Śliwa Valor START PACK ®

35,90 zł brutto34,11 zł brutto
Śliwa Amers START PACK ®

Śliwa Amers START PACK ®

35,90 zł brutto34,11 zł brutto
Śliwa Ruth Gerstetter START PACK ®

Śliwa Ruth Gerstetter START PACK ®

35,90 zł brutto34,11 zł brutto
Śliwa Renkloda Ulena Samopylna START PACK ®

Śliwa Renkloda Ulena Samopylna START PACK ®

35,90 zł brutto34,11 zł brutto
Śliwa Cacańska Rana START PACK ®

Śliwa Cacańska Rana START PACK ®

35,90 zł brutto34,11 zł brutto
Śliwa Cacanska Lepotica START PACK ®

Śliwa Cacanska Lepotica START PACK ®

19,90 zł brutto18,91 zł brutto
Orzech laskowy Kataloński Leszczyna START PACK

Orzech laskowy Kataloński Leszczyna START PACK

19,90 zł brutto18,91 zł brutto
Śliwa Renkloda Althana START PACK ®

Śliwa Renkloda Althana START PACK ®

35,90 zł brutto34,11 zł brutto
Orzech włoski START PACK ®

Orzech włoski START PACK ®

26,90 zł brutto25,56 zł brutto
Jabłoń Delikates START PACK ®

Jabłoń Delikates START PACK ®

28,90 zł brutto27,46 zł brutto
Jabłoń Typu Jonagold DeCosta START PACK ®

Jabłoń Typu Jonagold DeCosta START PACK ®

28,90 zł brutto27,46 zł brutto
Jabłoń Kronselska Kronselka START PACK ®

Jabłoń Kronselska Kronselka START PACK ®

28,90 zł brutto27,46 zł brutto
Jabłoń Typu Elise Eliza START PACK ®

Jabłoń Typu Elise Eliza START PACK ®

28,90 zł brutto27,46 zł brutto
Jabłoń Ligol START PACK ®

Jabłoń Ligol START PACK ®

28,90 zł brutto27,46 zł brutto
Jabłoń Topaz Parchoodporny START PACK ®

Jabłoń Topaz Parchoodporny START PACK ®

28,90 zł brutto27,46 zł brutto
Jabłoń Gloster START PACK ®

Jabłoń Gloster START PACK ®

28,90 zł brutto27,46 zł brutto
Jabłoń Idared START PACK ®

Jabłoń Idared START PACK ®

28,90 zł brutto27,46 zł brutto
Grusza Król Sobieski START PACK ®

Grusza Król Sobieski START PACK ®

32,90 zł brutto31,26 zł brutto
Czereśnia Rivan Wczesna START PACK ®

Czereśnia Rivan Wczesna START PACK ®

36,28 zł brutto34,47 zł brutto
Czereśnia typu Techlovan START PACK ®

Czereśnia typu Techlovan START PACK ®

36,28 zł brutto34,47 zł brutto
Jabłoń Ananas Berżenicki START PACK ®

Jabłoń Ananas Berżenicki START PACK ®

28,90 zł brutto27,46 zł brutto
Czereśnia typu Wanda START PACK ®

Czereśnia typu Wanda START PACK ®

36,28 zł brutto34,47 zł brutto
Czereśnia Sylwia START PACK ®

Czereśnia Sylwia START PACK ®

36,28 zł brutto34,47 zł brutto
Śliwa Jubileum START PACK ®

Śliwa Jubileum START PACK ®

35,90 zł brutto34,11 zł brutto
Śliwa typu Haganta START PACK

Śliwa typu Haganta START PACK

35,90 zł brutto34,11 zł brutto
Jabłoń Rajka Parchoodporna START PACK ®

Jabłoń Rajka Parchoodporna START PACK ®

28,90 zł brutto27,46 zł brutto
Jabłoń Florina Parchodporna START PACK ®

Jabłoń Florina Parchodporna START PACK ®

28,90 zł brutto27,46 zł brutto
Jabłoń Paulared START PACK ®

Jabłoń Paulared START PACK ®

28,90 zł brutto27,46 zł brutto
Jabłoń Julka Parchoodporna START PACK ®

Jabłoń Julka Parchoodporna START PACK ®

28,90 zł brutto27,46 zł brutto
Orzech laskowy Barceloński START PACK ®

Orzech laskowy Barceloński START PACK ®

25,50 zł brutto24,23 zł brutto
Orzech laskowy Trapezundski START PACK ®

Orzech laskowy Trapezundski START PACK ®

25,50 zł brutto24,23 zł brutto
Grusza typu Radana START PACK ®

Grusza typu Radana START PACK ®

32,90 zł brutto31,26 zł brutto
Grusza Red Faworytka Czerwona Klapsa START PACK

Grusza Red Faworytka Czerwona Klapsa START PACK

32,90 zł brutto31,26 zł brutto
Jabłoń Discovery START PACK

Jabłoń Discovery START PACK

28,90 zł brutto27,46 zł brutto
Grusza Carola START PACK ®

Grusza Carola START PACK ®

32,90 zł brutto31,26 zł brutto
Jabłoń Typu Pirross START PACK ®

Jabłoń Typu Pirross START PACK ®

19,90 zł brutto18,91 zł brutto
Grusza Amfora START PACK

Grusza Amfora START PACK

32,90 zł brutto
Grusza Generał Leclerc START PACK ®

Grusza Generał Leclerc START PACK ®

19,90 zł brutto18,91 zł brutto
Grusza Concorde START PACK ®

Grusza Concorde START PACK ®

32,90 zł brutto31,26 zł brutto
Grusza Komisówka START PACK ®

Grusza Komisówka START PACK ®

32,90 zł brutto31,26 zł brutto
Śliwa Herman START PACK ®

Śliwa Herman START PACK ®

35,90 zł brutto34,11 zł brutto
Śliwa typu Kalipso START PACK ®

Śliwa typu Kalipso START PACK ®

35,90 zł brutto34,11 zł brutto
Śliwa typu Katinka START PACK ®

Śliwa typu Katinka START PACK ®

35,90 zł brutto34,11 zł brutto
Jabłoń Witos Parchoodporny START PACK ®

Jabłoń Witos Parchoodporny START PACK ®

28,90 zł brutto27,46 zł brutto
Śliwa Silvia START PACK ®

Śliwa Silvia START PACK ®

35,90 zł brutto34,11 zł brutto
Śliwa Opal START PACK ®

Śliwa Opal START PACK ®

35,90 zł brutto34,11 zł brutto
Śliwa Diana START PACK ®

Śliwa Diana START PACK ®

35,90 zł brutto34,11 zł brutto
Śliwa Węgierka Wczesna START PACK ®

Śliwa Węgierka Wczesna START PACK ®

35,90 zł brutto34,11 zł brutto
Śliwa Królowa Wiktoria START PACK ®

Śliwa Królowa Wiktoria START PACK ®

35,90 zł brutto17,95 zł brutto
Śliwa Węgierka Wangenheima START PACK ®

Śliwa Węgierka Wangenheima START PACK ®

35,90 zł brutto34,11 zł brutto
Śliwa Stanley START PACK ®

Śliwa Stanley START PACK ®

35,90 zł brutto34,11 zł brutto
Śliwa typu Jojo START PACK ®

Śliwa typu Jojo START PACK ®

35,90 zł brutto34,11 zł brutto
Śliwa typu Tophit START PACK ®

Śliwa typu Tophit START PACK ®

35,90 zł brutto34,11 zł brutto
Śliwa typu Presenta START PACK ®

Śliwa typu Presenta START PACK ®

35,90 zł brutto34,11 zł brutto
Śliwa Bluefree START PACK ®

Śliwa Bluefree START PACK ®

35,90 zł brutto34,11 zł brutto
Śliwa Promis START PACK ®

Śliwa Promis START PACK ®

35,90 zł brutto34,11 zł brutto
Śliwa Oneida START PACK

Śliwa Oneida START PACK

35,90 zł brutto34,11 zł brutto
Jabłoń Rubin START PACK ®

Jabłoń Rubin START PACK ®

28,90 zł brutto27,46 zł brutto
Jabłoń Bohemia START PACK

Jabłoń Bohemia START PACK

28,90 zł brutto27,46 zł brutto
Śliwa Vision START PACK ®

Śliwa Vision START PACK ®

35,90 zł brutto34,11 zł brutto
Jabłoń Freedom Parchoodporny START PACK ®

Jabłoń Freedom Parchoodporny START PACK ®

28,90 zł brutto27,46 zł brutto
Jabłoń Elstar START PACK

Jabłoń Elstar START PACK

28,90 zł brutto27,46 zł brutto
Śliwa japońska Shiro START PACK

Śliwa japońska Shiro START PACK

37,90 zł brutto36,01 zł brutto
Czereśnia Hedelfińska START PACK

Czereśnia Hedelfińska START PACK

36,28 zł brutto34,47 zł brutto
Czereśnia SAMOPŁODNA Lapins START PACK

Czereśnia SAMOPŁODNA Lapins START PACK

36,28 zł brutto34,47 zł brutto
Czereśnia Sam START PACK

Czereśnia Sam START PACK

36,28 zł brutto34,47 zł brutto
Czereśnia Karina START PACK

Czereśnia Karina START PACK

36,28 zł brutto34,47 zł brutto
Wiśnia Sabina START PACK

Wiśnia Sabina START PACK

31,90 zł brutto30,31 zł brutto
Wiśnia Wanda START PACK

Wiśnia Wanda START PACK

31,90 zł brutto30,31 zł brutto
Wiśnia Lucyna Najlepsza Deserowa START PACK ®

Wiśnia Lucyna Najlepsza Deserowa START PACK ®

31,90 zł brutto30,31 zł brutto
Brzoskwinia Reliance START PACK

Brzoskwinia Reliance START PACK

39,80 zł brutto37,81 zł brutto
Brzoskwinia Velvet START PACK ®

Brzoskwinia Velvet START PACK ®

39,80 zł brutto37,81 zł brutto
Grusza Patten START PACK ®

Grusza Patten START PACK ®

32,90 zł brutto31,26 zł brutto
Jabłoń Fantazja START PACK

Jabłoń Fantazja START PACK

28,90 zł brutto27,46 zł brutto
Jabłoń Boiken START PACK ®

Jabłoń Boiken START PACK ®

28,90 zł brutto27,46 zł brutto
Jabłoń Jonatan START PACK ®

Jabłoń Jonatan START PACK ®

28,90 zł brutto27,46 zł brutto
Morela Karola START PACK

Morela Karola START PACK

36,80 zł brutto34,96 zł brutto
Morela Hargrand START PACK

Morela Hargrand START PACK

36,80 zł brutto34,96 zł brutto
Morela Zaleszczycka START PACK

Morela Zaleszczycka START PACK

36,80 zł brutto34,96 zł brutto
Morela Sirena START PACK

Morela Sirena START PACK

36,80 zł brutto34,96 zł brutto
Pigwa jabłkowa Laskowicka START PACK

Pigwa jabłkowa Laskowicka START PACK

34,50 zł brutto32,78 zł brutto
Pigwa gruszkowa Portugal START PACK ®

Pigwa gruszkowa Portugal START PACK ®

21,90 zł brutto20,81 zł brutto
Jabłoń Enterprise Parchoodporna START PACK ®

Jabłoń Enterprise Parchoodporna START PACK ®

28,90 zł brutto27,46 zł brutto
Morela Early Blush START PACK

Morela Early Blush START PACK

36,80 zł brutto34,96 zł brutto
Jabłoń Golden Delicious START PACK

Jabłoń Golden Delicious START PACK

28,90 zł brutto27,46 zł brutto
Morela Harlain START PACK

Morela Harlain START PACK

36,80 zł brutto34,96 zł brutto
Morela Goldrich START PACK

Morela Goldrich START PACK

36,80 zł brutto18,40 zł brutto
Jabłoń Jonagored START PACK ®

Jabłoń Jonagored START PACK ®

28,90 zł brutto27,46 zł brutto
Jabłoń Alwa START PACK ®

Jabłoń Alwa START PACK ®

19,90 zł brutto18,91 zł brutto
Jabłoń Rubinstar START PACK ®

Jabłoń Rubinstar START PACK ®

28,90 zł brutto27,46 zł brutto
Wiśnia Debreceni Botermo START PACK ®

Wiśnia Debreceni Botermo START PACK ®

31,90 zł brutto30,31 zł brutto
Jabłoń Red Boskoop START PACK

Jabłoń Red Boskoop START PACK

28,90 zł brutto27,46 zł brutto
Brzoskwinia Suncrest START PACK

Brzoskwinia Suncrest START PACK

39,80 zł brutto37,81 zł brutto
Jabłoń Kandil Sinap Sępka Czubajka START PACK

Jabłoń Kandil Sinap Sępka Czubajka START PACK

28,90 zł brutto27,46 zł brutto
Duo Grusza Konferencja + Faworytka START PACK

Duo Grusza Konferencja + Faworytka START PACK

41,90 zł brutto39,81 zł brutto
Grusza kolumnowa Decora START PACK

Grusza kolumnowa Decora START PACK

44,90 zł brutto42,66 zł brutto
Jabłoń kolumnowa Bolero START PACK

Jabłoń kolumnowa Bolero START PACK

41,90 zł brutto39,81 zł brutto
Jabłoń kolumnowa Flamenco START PACK

Jabłoń kolumnowa Flamenco START PACK

41,90 zł brutto39,81 zł brutto
Jabłoń kolumnowa Polka START PACK ®

Jabłoń kolumnowa Polka START PACK ®

41,90 zł brutto39,81 zł brutto
Jabłoń kolumnowa Waltz START PACK

Jabłoń kolumnowa Waltz START PACK

41,90 zł brutto39,81 zł brutto
Śliwko-morela kolumnowa Miracose START PACK

Śliwko-morela kolumnowa Miracose START PACK

47,95 zł brutto45,55 zł brutto
Jabłoń kolumnowa Suncats START PACK ®

Jabłoń kolumnowa Suncats START PACK ®

41,90 zł brutto39,81 zł brutto
Śliwa japońska Angelo START PACK

Śliwa japońska Angelo START PACK

37,90 zł brutto36,01 zł brutto
Śliwko-wiśnia Śliwowiśnia Start Pack

Śliwko-wiśnia Śliwowiśnia Start Pack

41,90 zł brutto39,81 zł brutto
Czereśnia SAMOPŁODNA Staccato START PACK

Czereśnia SAMOPŁODNA Staccato START PACK

36,28 zł brutto34,47 zł brutto
Mini Wiśnia karłowa Piemont START PACK

Mini Wiśnia karłowa Piemont START PACK

39,90 zł brutto37,91 zł brutto
Jabłoń typu Najdared START PACK ®

Jabłoń typu Najdared START PACK ®

28,90 zł brutto27,46 zł brutto
Jabłoń typu Idaredest START PACK

Jabłoń typu Idaredest START PACK

19,90 zł brutto18,91 zł brutto
Jabłoń typu Red Chief Camspur START PACK ®

Jabłoń typu Red Chief Camspur START PACK ®

28,90 zł brutto27,46 zł brutto
Jabłoń typu Remo Parchoodporna START PACK

Jabłoń typu Remo Parchoodporna START PACK

28,90 zł brutto27,46 zł brutto
Jabłoń typu Jonagored Supra START PACK ®

Jabłoń typu Jonagored Supra START PACK ®

28,90 zł brutto27,46 zł brutto
Grusza typu Santa Maria START PACK

Grusza typu Santa Maria START PACK

32,90 zł brutto31,26 zł brutto
Brzoskwinia typu Harbinger START PACK

Brzoskwinia typu Harbinger START PACK

39,80 zł brutto37,81 zł brutto
Jabłoń typu Dark Rubin START PACK

Jabłoń typu Dark Rubin START PACK

28,90 zł brutto27,46 zł brutto
Grusza Ukraińska DUŻE OWOCE START PACK

Grusza Ukraińska DUŻE OWOCE START PACK

32,90 zł brutto31,26 zł brutto
Morela typu Orange Red SAMOPYLNA START PACK

Morela typu Orange Red SAMOPYLNA START PACK

36,80 zł brutto34,96 zł brutto
Jabłoń typu Gala Must START PACK

Jabłoń typu Gala Must START PACK

28,90 zł brutto27,46 zł brutto
Jabłoń Antonówka Masłowa START PACK ®

Jabłoń Antonówka Masłowa START PACK ®

28,90 zł brutto27,46 zł brutto
Jabłoń Red Cortland START PACK ®

Jabłoń Red Cortland START PACK ®

28,90 zł brutto27,46 zł brutto
Czereśnia Kunzego WYBITNIE SMACZNA START PACK

Czereśnia Kunzego WYBITNIE SMACZNA START PACK

36,28 zł brutto34,47 zł brutto
Czereśnia kolumnowa Queen Marry START PACK

Czereśnia kolumnowa Queen Marry START PACK

56,80 zł brutto53,96 zł brutto
Jabłoń kolumnowa Maypole Balerina START PACK

Jabłoń kolumnowa Maypole Balerina START PACK

41,90 zł brutto39,81 zł brutto
Grusza Xenia słodka zimowa odmiana Start Pack

Grusza Xenia słodka zimowa odmiana Start Pack

32,90 zł brutto31,26 zł brutto
Orzech laskowy Mogulnus Leszczyna START PACK

Orzech laskowy Mogulnus Leszczyna START PACK

25,50 zł brutto24,23 zł brutto
Orzech laskowy Cosford Leszczyna START PACK

Orzech laskowy Cosford Leszczyna START PACK

25,50 zł brutto24,23 zł brutto
Morela kolumnowa Compacta START PACK

Morela kolumnowa Compacta START PACK

36,80 zł brutto34,96 zł brutto
Brzoskwinia Harrow Diamond START PACK ®

Brzoskwinia Harrow Diamond START PACK ®

39,80 zł brutto37,81 zł brutto
Nektaryna płaska Flatryna START PACK

Nektaryna płaska Flatryna START PACK

38,90 zł brutto36,96 zł brutto
Grusza Izolda Isolda START PACK ®

Grusza Izolda Isolda START PACK ®

32,90 zł brutto31,26 zł brutto
Orzech laskowy Lamberta Biały START PACK

Orzech laskowy Lamberta Biały START PACK

25,50 zł brutto24,23 zł brutto
Grusza azjatycka Kumoi START PACK

Grusza azjatycka Kumoi START PACK

32,90 zł brutto31,26 zł brutto
Podziel się swoim komentarzem z innymi

Dbamy o Twoją prywatność

Sklep korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zamknij
pixel