Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Drzewka owocowe - Cięcie i pielęgnacja młodych drzewek owocowych

2019-09-06
Drzewka owocowe - Cięcie i pielęgnacja młodych drzewek owocowych

Cięcie i pielęgnacja młodych drzewek owocowych

● JABŁONIE

Sadzenie- najlepszym czasem jest połowa października do pierwszych przymrozków. Jabłoniom odpowiada gleba gliniasta, do której przed posadzeniem dodajemy torf. Przygotowany dołek powinien mieć 70-90cm głębokości i 40-50cm szerokości. Sadzonki jabłoni sadzimy nie głębiej niż miejsce okulizacji. Odstępy jaki należało by zachować między największymi odmianami 5x5m dla karłowatych 3x2m

Cięcie- wykonujemy późną jesienią i zimą, skracamy wiosenne pędy w okolicach czwartego pąku. Tniemy ukośnie nad pąkiem, który skierowany jest równolegle do pędu. DziękiCięcie jabłoni temu zabiegowi światło i powietrze dotrze bez przeszkód do środka korony. Pędy położone na pniu obcinamy tak by nie było żadnych rozgałęzień na wysokości poniżej 50cm. Wycinamy także pędy wyrastające z przewodnika pod ostrym kątem- zalecany kąt wyrastających pędów powinien zbliżony być do kąta prostego. Ostatecznie powinno zostać do pięciu równomiernie rozmieszczonych na przewodniku. Jeżeli długość pozostawionego pędu przekracza 40cm należy go nieco skrócić. Sam przewodnik przycinamy w odległości 30-40cm od najwyżej położonego pędu bocznego. Jeżeli sadzonka nie ma pędów, skracamy przewodnik zależnie od jej grubości tj.średnica 11mm skracamy do wysokości 70-80cm, średnica powyżej 12mm skracamy do wysokości 80-90cm. Cięcie zawsze nad pąkiem leżącym od strony zachodniej.

Zabezpieczenie na zimę- materiałem najłatwiej dostępnym i prostym w użyciu jest słoma, owijamy nią pień wraz z nasadą korony, mocując sznurkiem. Materiałem, który również się sprawdzi jest karton, postępujemy z nim tak jak ze słomą.

Nawożenie młodych roślin na wiosnę- uzależnione jest od żyzności gleby. Aby otrzymać mocne przyrosty pozwalające formować koronę drzewka, pierwszą dawkę nawozów (Polifoska lub saletra amonowa) wysiewamy w pierwszym roku uprawy około połowy maja. Kolejna dawka po upływie 4-5 tygodni. Warto jest ściółkować obornikiem. Na glebach uboższych zasadne jest stosowanie w pierwszych dwóch latach nawozów azotowych. Stosuje się je na 1-3 tygodni przed kwitnieniem. W pierwszych latach nawozy wysiewamy tylko wokół drzewka.

● GRUSZE

Sadzenie- odbywać się powinno najdalej do 20 października, dobrym wyborem jest gleba próchnicza, gliniasta lub gliniasto-piaszczysta. Nie rezygnujmy jeśli gleba jest słabsza grusza da sobie radę ,tylko plon będzie mniejszy. Dołek w którym będziemy sadzić winien mieć głębokość 60-70 cm głębokości, jego szerokość określa korona sadzonki. Odstępy między drzewami to 4x5m. Pamiętać należy o zaprawieniu dołka kompostem lub (i) próchnicą.

Cięcie- większość grusz ma w swojej charakterystyce tworzenie ładnej korony. Ciąć trzeba zbyt szybko rosnący przewodnik. Zwracamy jednak uwagę by pędy nie rosły pod zbyt ostrym kątem, gdy tak się dzieje możemy zastosować klamerki.

Zabezpieczenie na zimę- patrz.jabłonie. ściółkowanie zalecane dla odmian karłowatych.

Nawożenie młodych roślin na wiosnę- patrz jabłonie.

przycinanie drzew owocowych

● ŚLIWY

Sadzenie- jesienią lub wczesną wiosną, wybieramy stanowisko zaciszne, ograniczające wpływ mrozu i wiatru, na glebie gliniastej. Dołek wykopujemy na głębokość 60cm i szerokości 60-70cm, koniecznie ziemię ogrodową mieszamy z kompostem lub próchnicą. Sadzimy nieco głębiej niż rosło w szkółce, ale nie głębiej niż miejsce okulizacji. Śliwy dobrze rosną na większości gleb. Odstępy między drzewami śliw to 3x4m

Cięcie- usuwamy tylko gałęzie chore i uschnięte. Prowadzenie korony podobnie jak u jabłoni z tą różnicą, że zaczynamy je w drugim roku po posadzeniu.

Zabezpieczenie na zimę- osłaniamy słomą, kartonem lub agrowłókniną.

Nawożenie młodych roślin wiosnę- śliwy wymagają nawiezienia azotem, dobrze jest wiosną obożyć powierzchnię wokół drzewka obornikiem, będzie on dostarczał składników mineralnych i hamował parowanie wody. Pamiętać należy by obornik nie stykał się z pniem drzewka.

● WIŚNIE

Sadzenie- stanowisko słoneczne, gleba najlepiej gliniasta, nie kwaśna. dobrze jest zastosować przy sadzeniu nawóz organiczny. Głębokość dołka 50-60cm, szerokość ok. 80cm.Cięcie jabłoni Odległość między wiśniami powinna wynosić 3x3m. Obficie podlewać po posadzeniu.

Cięcie- najlepiej znoszą zimy jeśli są prowadzone w formie krzaczastej, dobrze też owocują.

Zabezpieczenie na zimę- wiśnie dobrze znoszą zimę. Młode drzewka można osłonić słomą.

Nawożenie młodych roślin wiosnę- nawozimy azotem, dobrze wpływa wapnowanie-zapobiega pękaniu owoców.

przycinanie jabłoni
cięcie śliwy

● CZEREŚNIE

Sadzenie- ze względu na wrażliwość na mróz sadzenie warto zaplanować na wczesną wiosnę, ale zanim rozwiną się pąki. Udaje sie na glebach słabszych, obfitsze plony wyda na żyznych piaszczysto-gliniastych. Stanowisko słoneczne, rozstaw 2x4m.

Cięcie- po posadzeniu nie wymaga cięcia. Można skrócić drzewka nie rozgałęzione do 90-100cm od ziemi.

Zabezpieczenie na zimę- wskazane jest bielenie kory to zapobieże jej pękaniu.

Nawożenie młodych roślin wiosnę- podobnie jak jabłonie i grusze tylko ze zwiększoną dawką wapnia.

● BRZOSKWINIE

Sadzenie- miejsca jasne, osłonięte, gleba o odczynie obojętnym. Sadzimy w rozstawie 2x2m jeśli mamy glebę żyzną to 3x3m Głębokość i szerokość dołka 50cm. Sadzimy na te samą głębokość na jakiej rosło w szkółce. Pamiętajmy o obcięciu korzeni uszkodzonych, zakopując korzenie udeptujmy zdecydowanie by nie było wolnych przestrzeni w ich obrębie. po posadzeniu silnie podlewamy.

Cięcie- zdecydowane cięcie wiosenne, przewodnik ok. 80cm od ziemi, górne pędy na 2-3 pąki, dolne pędy na 4-6 pąków od nasady. Nie zostawiamy żadnych pędów poniżej 20cm nad ziemią.

Zabezpieczenie na zimę- obkładamy okolice drzewka kompostem, a samo drzewko możemy owinąć kilkoma warstwami agrowłókniny.

Nawożenie młodych roślin wiosnę- wskazane nawożenie azotem, stosujemy obornik, tak ze względu na zawarty azot jak i zatrzymywanie wilgoci w glebie.

czereśnie
cięcie brzoskwini

● MORELE

Sadzenie- jak brzoskwinie, miejsca słoneczne, najlepiej w pobliżu parkanów płotów na południowej stronie. Udaje się na większości gleb ciepłych i w miarę żyznych, nieciecie jabloni podmokłych. Sadzimy wiosną na głębokość na jakie rosły w szkółce. Dołek głębokości 50cm i szerokośći 80cm zaprawiamy żyzną ziemią. Sadzimy na głębokość na jakiej rosło w szkółce. Gleba najbardziej odpowiednia dla moreli powinna być zasobna w wapń. Rozstaw sadzenia 2x3m na glebach zasobnych większy.

Cięcie- skracamy przewodnik nie niżej niż30-50 cm nad pierwszym pędem, dolne pędy wycinamy na wysokości poniżej 50cm nad ziemią. Tniemy zupełnie pędy rosnące pod ostrym kątem, pozostałe skracamy o 1/3. Optymalnie powinno zostać 3-5 pędów.

Zabezpieczenie na zimę- konieczne tak jak w przypadku brzoskwiń, drzewkom rosnącym przy ogrodzeniach łatwiej osłonic korony, używamy słomy lub agrowłókniny.

Nawożenie młodych roślin wiosnę- nawozimy dwukrotnie azotem I dawka połowa maja, II dawka połowa czerwca, stosujemy oborniki kompost.

● PORZECZKI

Sadzenie- jesienią, połowa października, na glebach lekko kwaśnych, sadzimy ok. 5cm głębiej niż rosły w szkółce. Rozstaw: porzeczki czerwone i białe 1.5x2m, porzeczki czarne 2x2m. Miejsce pod uprawę musi być bezwzględnie pozbawione chwastów, zwłaszcza perzu.

Cięcie- przycinamy wszystkie pędy zostawiając 2-3 pąki.

Zabezpieczenie na zimę- porzeczki są odporne na mróz ale na pierwszą zimę warto je obsypać ziemią na jakieś 20 cm.

Nawożenie młodych roślin wiosnę- nawozimy azotem, dobrze jest stosować obornik, również przed posadzeniem.

● AGRESTY

Sadzenie- wybieramy glebę zasobną, nie podmokłą, miejsce słoneczne względnie półcień. Sadzimy jesienią w odstępach 1.5x1.5m w dołkach o głębokości ok. 40cm. zaprawionych kompostem.

Cięcie- przycinamy wszystkie pędy na 10cm nad pąkiem zwróconym do zewnątrz rośliny.

Zabezpieczenie na zimę- dobrze znosi zimę. Agrest kwitnie wcześnie i zagrażają mu wiosenne przymrozki warto zatem wybierać odmiany późniejsze.

Nawożenie młodych roślin wiosnę- jak i w przypadku porzeczek świetnie sprawdza sie obornik i nawozy azotowe- w pierwszym roku gdy pędy odrosną na wysokość 5cm, następnie po2-4 tygodniach.

krzew moreli
cięcie porzeczki
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2019

Polecane

Jabłoń Antonówka Plant Pack

Jabłoń Antonówka Plant Pack

Cena regularna: 32,64 zł brutto14,99 zł brutto
Jabłoń Koksa Pomarańczowa Plant Pack

Jabłoń Koksa Pomarańczowa Plant Pack

Cena regularna: 32,64 zł brutto14,99 zł brutto
Jabłoń Malinowa Malinówka Plant Pack

Jabłoń Malinowa Malinówka Plant Pack

Cena regularna: 26,28 zł brutto14,99 zł brutto
Jabłoń Szara Reneta Plant Pack

Jabłoń Szara Reneta Plant Pack

Cena regularna: 28,00 zł brutto14,99 zł brutto
Jabłoń Kosztela Plant Pack

Jabłoń Kosztela Plant Pack

Cena regularna: 30,00 zł brutto14,99 zł brutto
Jabłoń Szampion Plant Pack

Jabłoń Szampion Plant Pack

Cena regularna: 32,64 zł brutto14,99 zł brutto
Jabłoń Oliwka Żółta Papierówka Plant Pack

Jabłoń Oliwka Żółta Papierówka Plant Pack

Cena regularna: 28,00 zł brutto14,99 zł brutto
Jabłoń James Grieve Parchoodporna Plant Pack

Jabłoń James Grieve Parchoodporna Plant Pack

Cena regularna: 32,64 zł brutto14,99 zł brutto
Jabłoń Złota Reneta Parchoodporna Królowa Renet Plant Pack

Jabłoń Złota Reneta Parchoodporna Królowa Renet Plant Pack

Cena regularna: 28,00 zł brutto14,99 zł brutto
Jabłoń Lobo Plant Pack

Jabłoń Lobo Plant Pack

Cena regularna: 36,96 zł brutto14,99 zł brutto
Jabłoń Gala Plant Pack

Jabłoń Gala Plant Pack

Cena regularna: 28,00 zł brutto14,99 zł brutto
Jabłoń Cortland Plant Pack

Jabłoń Cortland Plant Pack

Cena regularna: 33,72 zł brutto14,99 zł brutto
Jabłoń Genewa Geneva Early Czerwona Papierówka Plant Pack

Jabłoń Genewa Geneva Early Czerwona Papierówka Plant Pack

Cena regularna: 28,00 zł brutto14,99 zł brutto
Morela Early Orange Plant Pack

Morela Early Orange Plant Pack

Cena regularna: 34,50 zł brutto14,99 zł brutto
Morela Harcot Plant Pack

Morela Harcot Plant Pack

Cena regularna: 34,67 zł brutto14,99 zł brutto
Morela Somo Plant Pack

Morela Somo Plant Pack

Cena regularna: 36,00 zł brutto14,99 zł brutto
Morela Wczesna z Morden START PACK

Morela Wczesna z Morden START PACK

Cena regularna: 36,00 zł brutto14,99 zł brutto
Czereśnia Van Plant Pack

Czereśnia Van Plant Pack

Cena regularna: 34,00 zł brutto14,99 zł brutto
Grusza Klapsa Faworytka START PACK ®

Grusza Klapsa Faworytka START PACK ®

Cena regularna: 32,05 zł brutto14,99 zł brutto
Wiśnia Northstar Plant Pack

Wiśnia Northstar Plant Pack

Cena regularna: 36,00 zł brutto14,99 zł brutto
Czereśnia Vega START PACK ®

Czereśnia Vega START PACK ®

Cena regularna: 43,22 zł brutto19,32 zł brutto
Czereśnia Burlat Plant Pack

Czereśnia Burlat Plant Pack

Cena regularna: 41,28 zł brutto17,38 zł brutto
Czereśnia Kordia Bardzo Duże Owoce START PACK

Czereśnia Kordia Bardzo Duże Owoce START PACK

Cena regularna: 41,28 zł brutto17,38 zł brutto
Czereśnia Regina Plant Pack

Czereśnia Regina Plant Pack

Cena regularna: 43,44 zł brutto19,54 zł brutto
Czereśnia Summit START PACK ®

Czereśnia Summit START PACK ®

Cena regularna: 42,68 zł brutto18,78 zł brutto
Czereśnia Buttnera Czerwona Poznańska Plant Pack

Czereśnia Buttnera Czerwona Poznańska Plant Pack

Cena regularna: 34,00 zł brutto14,99 zł brutto
Czereśnia Schneidera Późna START PACK ®

Czereśnia Schneidera Późna START PACK ®

Cena regularna: 34,01 zł brutto14,99 zł brutto
Grusza Bonkreta Williamsa Plant Pack

Grusza Bonkreta Williamsa Plant Pack

Cena regularna: 33,00 zł brutto14,99 zł brutto
Grusza Konferencja START PACK ®

Grusza Konferencja START PACK ®

Cena regularna: 32,32 zł brutto14,99 zł brutto
Grusza Lukasówka odporna START PACK ®

Grusza Lukasówka odporna START PACK ®

Cena regularna: 33,00 zł brutto14,99 zł brutto
Wiśnia Groniasta Deserowa Plant Pack

Wiśnia Groniasta Deserowa Plant Pack

Cena regularna: 39,12 zł brutto15,22 zł brutto
Wiśnia Nefris Plant Pack

Wiśnia Nefris Plant Pack

Cena regularna: 39,12 zł brutto15,22 zł brutto
Wiśnia Łutówka Goryczka Cienista Plant Pack

Wiśnia Łutówka Goryczka Cienista Plant Pack

Cena regularna: 35,88 zł brutto14,99 zł brutto
Wiśnia Kelleris 16 Plant Pack

Wiśnia Kelleris 16 Plant Pack

Cena regularna: 36,00 zł brutto14,99 zł brutto
Wiśnia Pandy 103 Kerezer Deserowa Plant Pack

Wiśnia Pandy 103 Kerezer Deserowa Plant Pack

Cena regularna: 38,69 zł brutto14,99 zł brutto
Brzoskwinia Harnaś Plant Pack

Brzoskwinia Harnaś Plant Pack

Cena regularna: 38,00 zł brutto14,99 zł brutto
Brzoskwinia Inka Plant Pack

Brzoskwinia Inka Plant Pack

Cena regularna: 38,00 zł brutto14,99 zł brutto
Brzoskwinia Redhaven Plant Pack

Brzoskwinia Redhaven Plant Pack

Cena regularna: 38,00 zł brutto14,99 zł brutto
Brzoskwinia Royalvee Plant Pack

Brzoskwinia Royalvee Plant Pack

Cena regularna: 39,12 zł brutto15,22 zł brutto
Nektaryna Harco Plant Pack

Nektaryna Harco Plant Pack

Cena regularna: 38,00 zł brutto14,99 zł brutto
Śliwa President Plant Pack

Śliwa President Plant Pack

Cena regularna: 38,04 zł brutto14,99 zł brutto
Śliwa Węgierka Zwykła Plant Pack

Śliwa Węgierka Zwykła Plant Pack

Cena regularna: 32,00 zł brutto14,99 zł brutto
Śliwa Węgierka Dąbrowicka Plant Pack

Śliwa Węgierka Dąbrowicka Plant Pack

Cena regularna: 32,50 zł brutto14,99 zł brutto
Śliwa Valor Plant Pack

Śliwa Valor Plant Pack

Cena regularna: 32,33 zł brutto14,99 zł brutto
Śliwa Amers Plant Pack

Śliwa Amers Plant Pack

Cena regularna: 37,39 zł brutto14,99 zł brutto
Śliwa Ruth Gerstetter Plant Pack

Śliwa Ruth Gerstetter Plant Pack

Cena regularna: 34,80 zł brutto14,99 zł brutto
Śliwa Renkloda Ulena Samopylna Plant Pack

Śliwa Renkloda Ulena Samopylna Plant Pack

Cena regularna: 36,00 zł brutto14,99 zł brutto
Śliwa Cacańska Rana Plant Pack

Śliwa Cacańska Rana Plant Pack

Cena regularna: 32,00 zł brutto14,99 zł brutto
Śliwa Cacanska Lepotica Plant Pack

Śliwa Cacanska Lepotica Plant Pack

Cena regularna: 32,00 zł brutto14,99 zł brutto
Orzech laskowy Kataloński Leszczyna Plant Pack

Orzech laskowy Kataloński Leszczyna Plant Pack

Cena regularna: 33,00 zł brutto14,99 zł brutto
Śliwa Renkloda Althana Plant Pack

Śliwa Renkloda Althana Plant Pack

Cena regularna: 32,50 zł brutto14,99 zł brutto
Orzech włoski Plant Pack

Orzech włoski Plant Pack

Cena regularna: 24,16 zł brutto14,99 zł brutto
Jabłoń Delikates Plant Pack

Jabłoń Delikates Plant Pack

Cena regularna: 28,00 zł brutto14,99 zł brutto
Orzech laskowy Olbrzymi z Halle Hall's Giant Plant Pack

Orzech laskowy Olbrzymi z Halle Hall's Giant Plant Pack

Cena regularna: 33,00 zł brutto14,99 zł brutto
Jabłoń Typu Jonagold DeCosta Plant Pack

Jabłoń Typu Jonagold DeCosta Plant Pack

Cena regularna: 28,00 zł brutto14,99 zł brutto
Jabłoń Kronselska Kronselka Plant Pack

Jabłoń Kronselska Kronselka Plant Pack

Cena regularna: 28,00 zł brutto14,99 zł brutto
Śliwa Jerozolimka Brzoskwiniowa Renkloda Jerozolimka Plant Pack

Śliwa Jerozolimka Brzoskwiniowa Renkloda Jerozolimka Plant Pack

Cena regularna: 32,00 zł brutto14,99 zł brutto
Jabłoń typu Pinova Pinowa Plant Pack

Jabłoń typu Pinova Pinowa Plant Pack

Cena regularna: 32,00 zł brutto14,99 zł brutto
Jabłoń Typu Elise Eliza Plant Pack

Jabłoń Typu Elise Eliza Plant Pack

Cena regularna: 32,64 zł brutto14,99 zł brutto
Jabłoń Ligol Plant Pack

Jabłoń Ligol Plant Pack

Cena regularna: 28,00 zł brutto14,99 zł brutto
Jabłoń Topaz Parchoodporny Plant Pack

Jabłoń Topaz Parchoodporny Plant Pack

Cena regularna: 35,88 zł brutto14,99 zł brutto
Jabłoń Gloster Plant Pack

Jabłoń Gloster Plant Pack

Cena regularna: 28,00 zł brutto14,99 zł brutto
Jabłoń Idared Plant Pack

Jabłoń Idared Plant Pack

Cena regularna: 36,96 zł brutto14,99 zł brutto
Grusza Król Sobieski Plant Pack

Grusza Król Sobieski Plant Pack

Cena regularna: 34,80 zł brutto14,99 zł brutto
Czereśnia Rivan Wczesna Plant Pack

Czereśnia Rivan Wczesna Plant Pack

Cena regularna: 36,00 zł brutto14,99 zł brutto
Czereśnia typu Techlovan Plant Pack

Czereśnia typu Techlovan Plant Pack

Cena regularna: 34,00 zł brutto14,99 zł brutto
Śliwa Valjevka Plant Pack

Śliwa Valjevka Plant Pack

Cena regularna: 36,00 zł brutto14,99 zł brutto
Jabłoń Ananas Berżenicki Plant Pack

Jabłoń Ananas Berżenicki Plant Pack

Cena regularna: 28,00 zł brutto14,99 zł brutto
Jabłoń Cesarz Wilhelm Parchoodporny Plant Pack

Jabłoń Cesarz Wilhelm Parchoodporny Plant Pack

Cena regularna: 30,20 zł brutto14,99 zł brutto
Czereśnia typu Wanda Plant Pack

Czereśnia typu Wanda Plant Pack

Cena regularna: 43,01 zł brutto19,11 zł brutto
Czereśnia Sylwia Plant Pack

Czereśnia Sylwia Plant Pack

Cena regularna: 41,28 zł brutto17,38 zł brutto
Śliwa Jubileum Plant Pack

Śliwa Jubileum Plant Pack

Cena regularna: 35,88 zł brutto14,99 zł brutto
Śliwa typu Haganta Plant Pack

Śliwa typu Haganta Plant Pack

Cena regularna: 38,04 zł brutto14,99 zł brutto
Grusza azjatycka Chojuro Mrozoodporna Plant Pack

Grusza azjatycka Chojuro Mrozoodporna Plant Pack

Cena regularna: 41,28 zł brutto17,38 zł brutto
Jabłoń Rajka Parchoodporna Plant Pack

Jabłoń Rajka Parchoodporna Plant Pack

Cena regularna: 32,64 zł brutto14,99 zł brutto
Jabłoń Florina Parchodporna Plant Pack

Jabłoń Florina Parchodporna Plant Pack

Cena regularna: 28,00 zł brutto14,99 zł brutto
Jabłoń Mekintosz Plant Pack

Jabłoń Mekintosz Plant Pack

Cena regularna: 32,00 zł brutto14,99 zł brutto
Jabłoń Paulared Plant Pack

Jabłoń Paulared Plant Pack

Cena regularna: 35,88 zł brutto14,99 zł brutto
Jabłoń Julka Parchoodporna Plant Pack

Jabłoń Julka Parchoodporna Plant Pack

Cena regularna: 34,80 zł brutto14,99 zł brutto
Orzech laskowy Barceloński Plant Pack

Orzech laskowy Barceloński Plant Pack

Cena regularna: 33,00 zł brutto14,99 zł brutto
Orzech laskowy Trapezundski Plant Pack

Orzech laskowy Trapezundski Plant Pack

Cena regularna: 33,00 zł brutto14,99 zł brutto
Grusza typu Radana Plant Pack

Grusza typu Radana Plant Pack

Cena regularna: 36,96 zł brutto14,99 zł brutto
Grusza Red Faworytka Czerwona Klapsa Plant Pack

Grusza Red Faworytka Czerwona Klapsa Plant Pack

Cena regularna: 32,04 zł brutto14,99 zł brutto
Jabłoń Discovery Plant Pack

Jabłoń Discovery Plant Pack

Cena regularna: 32,64 zł brutto14,99 zł brutto
Grusza Carola Plant Pack

Grusza Carola Plant Pack

Cena regularna: 32,60 zł brutto14,99 zł brutto
Jabłoń Typu Pirross Plant Pack

Jabłoń Typu Pirross Plant Pack

Cena regularna: 35,88 zł brutto14,99 zł brutto
Grusza Amfora Plant Pack

Grusza Amfora Plant Pack

Cena regularna: 34,80 zł brutto14,99 zł brutto
Grusza Generał Leclerc Plant Pack

Grusza Generał Leclerc Plant Pack

Cena regularna: 34,80 zł brutto14,99 zł brutto
Grusza Concorde Plant Pack

Grusza Concorde Plant Pack

Cena regularna: 34,80 zł brutto14,99 zł brutto
Grusza Komisówka Plant Pack

Grusza Komisówka Plant Pack

Cena regularna: 33,00 zł brutto14,99 zł brutto
Śliwa Herman Plant Pack

Śliwa Herman Plant Pack

Cena regularna: 38,47 zł brutto14,99 zł brutto
Śliwa typu Kalipso Plant Pack

Śliwa typu Kalipso Plant Pack

Cena regularna: 33,00 zł brutto14,99 zł brutto
Śliwa typu Katinka Plant Pack

Śliwa typu Katinka Plant Pack

Cena regularna: 38,04 zł brutto14,99 zł brutto
Jabłoń Witos Parchoodporny Plant Pack

Jabłoń Witos Parchoodporny Plant Pack

Cena regularna: 28,00 zł brutto14,99 zł brutto
Śliwa Silvia Plant Pack

Śliwa Silvia Plant Pack

Cena regularna: 32,06 zł brutto14,99 zł brutto
Śliwa Opal Plant Pack

Śliwa Opal Plant Pack

Cena regularna: 32,50 zł brutto14,99 zł brutto
Śliwa Diana Plant Pack

Śliwa Diana Plant Pack

Cena regularna: 37,28 zł brutto14,99 zł brutto
Śliwa Węgierka Wczesna Plant Pack

Śliwa Węgierka Wczesna Plant Pack

Cena regularna: 32,50 zł brutto14,99 zł brutto
Śliwa Cacanska Najbolja Plant Pack

Śliwa Cacanska Najbolja Plant Pack

Cena regularna: 34,80 zł brutto14,99 zł brutto
Śliwa Królowa Wiktoria Plant Pack

Śliwa Królowa Wiktoria Plant Pack

Cena regularna: 36,33 zł brutto14,99 zł brutto
Śliwa Węgierka Wangenheima Plant Pack

Śliwa Węgierka Wangenheima Plant Pack

Cena regularna: 32,00 zł brutto14,99 zł brutto
Śliwa Stanley Plant Pack

Śliwa Stanley Plant Pack

Cena regularna: 32,62 zł brutto14,99 zł brutto
Śliwa typu Jojo Plant Pack

Śliwa typu Jojo Plant Pack

Cena regularna: 39,88 zł brutto15,98 zł brutto
Śliwa typu Tophit Plant Pack

Śliwa typu Tophit Plant Pack

Cena regularna: 35,88 zł brutto14,99 zł brutto
Śliwa typu Presenta Plant Pack

Śliwa typu Presenta Plant Pack

Cena regularna: 39,12 zł brutto15,22 zł brutto
Śliwa Bluefree Plant Pack

Śliwa Bluefree Plant Pack

Cena regularna: 33,00 zł brutto14,99 zł brutto
Śliwa Promis Plant Pack

Śliwa Promis Plant Pack

Cena regularna: 32,00 zł brutto14,99 zł brutto
Śliwa Empres Plant Pack

Śliwa Empres Plant Pack

Cena regularna: 39,44 zł brutto15,54 zł brutto
Śliwa Oneida Plant Pack

Śliwa Oneida Plant Pack

Cena regularna: 32,50 zł brutto14,99 zł brutto
Jabłoń Spartan Plant Pack

Jabłoń Spartan Plant Pack

Cena regularna: 28,00 zł brutto14,99 zł brutto
Nektaryna Fantasia Plant Pack

Nektaryna Fantasia Plant Pack

Cena regularna: 38,00 zł brutto14,99 zł brutto
Jabłoń Rubin Plant Pack

Jabłoń Rubin Plant Pack

Cena regularna: 28,00 zł brutto14,99 zł brutto
Jabłoń Bohemia Plant Pack

Jabłoń Bohemia Plant Pack

Cena regularna: 36,96 zł brutto14,99 zł brutto
Śliwa Vision Plant Pack

Śliwa Vision Plant Pack

Cena regularna: 36,42 zł brutto14,99 zł brutto
Jabłoń Freedom Parchoodporny Plant Pack

Jabłoń Freedom Parchoodporny Plant Pack

Cena regularna: 28,08 zł brutto14,99 zł brutto
Jabłoń Elstar Plant Pack

Jabłoń Elstar Plant Pack

Cena regularna: 32,64 zł brutto14,99 zł brutto
Śliwa japońska Shiro Plant Pack

Śliwa japońska Shiro Plant Pack

Cena regularna: 38,04 zł brutto14,99 zł brutto
Śliwa japońska Kometa Samopłodna Plant Pack

Śliwa japońska Kometa Samopłodna Plant Pack

Cena regularna: 38,04 zł brutto14,99 zł brutto
Śliwa japońska Żółta Afaska Mrozoodporna Plant Pack

Śliwa japońska Żółta Afaska Mrozoodporna Plant Pack

Cena regularna: 32,00 zł brutto14,99 zł brutto
Czereśnia Hedelfińska Plant Pack

Czereśnia Hedelfińska Plant Pack

Cena regularna: 34,00 zł brutto14,99 zł brutto
Czereśnia SAMOPŁODNA Lapins Plant Pack

Czereśnia SAMOPŁODNA Lapins Plant Pack

Cena regularna: 33,57 zł brutto14,99 zł brutto
Czereśnia Sam Plant Pack

Czereśnia Sam Plant Pack

Cena regularna: 33,71 zł brutto14,99 zł brutto
Czereśnia Karina Plant Pack

Czereśnia Karina Plant Pack

Cena regularna: 35,88 zł brutto14,99 zł brutto
Wiśnia Sabina Plant Pack

Wiśnia Sabina Plant Pack

Cena regularna: 40,20 zł brutto16,30 zł brutto
Jabłoń Rubinola Parchoodporna Plant Pack

Jabłoń Rubinola Parchoodporna Plant Pack

Cena regularna: 35,88 zł brutto14,99 zł brutto
Wiśnia Wanda Plant Pack

Wiśnia Wanda Plant Pack

Cena regularna: 35,88 zł brutto14,99 zł brutto
Wiśnia Lucyna Najlepsza Deserowa Plant Pack

Wiśnia Lucyna Najlepsza Deserowa Plant Pack

Cena regularna: 33,00 zł brutto14,99 zł brutto
Jabłoń Typu Ariwa Parchoodporna START PACK

Jabłoń Typu Ariwa Parchoodporna START PACK

Cena regularna: 28,00 zł brutto14,99 zł brutto
Brzoskwinia Reliance Plant Pack

Brzoskwinia Reliance Plant Pack

Cena regularna: 38,00 zł brutto14,99 zł brutto
Brzoskwinia Velvet Plant Pack

Brzoskwinia Velvet Plant Pack

Cena regularna: 38,00 zł brutto14,99 zł brutto
Brzoskwinia Rakoniewicka Siewka Rakoniewicka Plant Pack

Brzoskwinia Rakoniewicka Siewka Rakoniewicka Plant Pack

Cena regularna: 32,38 zł brutto14,99 zł brutto
Grusza Patten START PACK ®

Grusza Patten START PACK ®

Cena regularna: 32,06 zł brutto14,99 zł brutto
Jabłoń Grafsztynek Prawdziwy Grafsztynek Czerwony Plant Pack

Jabłoń Grafsztynek Prawdziwy Grafsztynek Czerwony Plant Pack

Cena regularna: 28,20 zł brutto14,99 zł brutto
Jabłoń Reneta Landsberska Landzberska Plant Pack

Jabłoń Reneta Landsberska Landzberska Plant Pack

Cena regularna: 28,00 zł brutto14,99 zł brutto
Jabłoń Fantazja Plant Pack

Jabłoń Fantazja Plant Pack

Cena regularna: 34,80 zł brutto14,99 zł brutto
Jabłoń Starking Plant Pack

Jabłoń Starking Plant Pack

Cena regularna: 28,00 zł brutto14,99 zł brutto
Jabłoń Boiken Plant Pack

Jabłoń Boiken Plant Pack

Cena regularna: 28,00 zł brutto14,99 zł brutto
Jabłoń Jonatan Plant Pack

Jabłoń Jonatan Plant Pack

Cena regularna: 28,00 zł brutto14,99 zł brutto
Morela Karola Plant Pack

Morela Karola Plant Pack

Cena regularna: 39,12 zł brutto14,99 zł brutto
Morela Hargrand Plant Pack

Morela Hargrand Plant Pack

Cena regularna: 37,00 zł brutto14,99 zł brutto
Morela Zaleszczycka Plant Pack

Morela Zaleszczycka Plant Pack

Cena regularna: 36,24 zł brutto14,99 zł brutto
Morela Sirena Plant Pack

Morela Sirena Plant Pack

Cena regularna: 39,44 zł brutto14,99 zł brutto
Pigwa jabłkowa Laskowicka Plant Pack

Pigwa jabłkowa Laskowicka Plant Pack

Cena regularna: 37,09 zł brutto14,99 zł brutto
Pigwa gruszkowa Portugal Plant Pack

Pigwa gruszkowa Portugal Plant Pack

Cena regularna: 34,94 zł brutto14,99 zł brutto
Brzoskwinia płaskoowocowa typu Saturn Plant Pack

Brzoskwinia płaskoowocowa typu Saturn Plant Pack

Cena regularna: 40,00 zł brutto16,10 zł brutto
Jabłoń Enterprise Parchoodporna Plant Pack

Jabłoń Enterprise Parchoodporna Plant Pack

Cena regularna: 36,96 zł brutto14,99 zł brutto
Jabłoń Jonaprince Plant Pack

Jabłoń Jonaprince Plant Pack

Cena regularna: 28,00 zł brutto14,99 zł brutto
Morela Early Blush Plant Pack

Morela Early Blush Plant Pack

Cena regularna: 39,12 zł brutto15,22 zł brutto
Jabłoń Golden Delicious Plant Pack

Jabłoń Golden Delicious Plant Pack

Cena regularna: 28,00 zł brutto14,99 zł brutto
Morela Harlain Plant Pack

Morela Harlain Plant Pack

Cena regularna: 39,12 zł brutto15,22 zł brutto
Morela Goldrich Plant Pack

Morela Goldrich Plant Pack

Cena regularna: 38,04 zł brutto14,99 zł brutto
Jabłoń Jonagored Plant Pack

Jabłoń Jonagored Plant Pack

Cena regularna: 28,00 zł brutto14,99 zł brutto
Jabłoń Alwa Plant Pack

Jabłoń Alwa Plant Pack

Cena regularna: 32,46 zł brutto14,99 zł brutto
Jabłoń Rubinstar Plant Pack

Jabłoń Rubinstar Plant Pack

Cena regularna: 32,64 zł brutto14,99 zł brutto
Wiśnia Debreceni Botermo Plant Pack

Wiśnia Debreceni Botermo Plant Pack

Cena regularna: 37,28 zł brutto14,99 zł brutto
Jabłoń Red Boskoop Plant Pack

Jabłoń Red Boskoop Plant Pack

Cena regularna: 36,96 zł brutto14,99 zł brutto
Brzoskwinia Suncrest Plant Pack

Brzoskwinia Suncrest Plant Pack

Cena regularna: 39,12 zł brutto14,99 zł brutto
Jabłoń Kandil Sinap Sępka Czubajka Plant Pack

Jabłoń Kandil Sinap Sępka Czubajka Plant Pack

Cena regularna: 28,00 zł brutto14,99 zł brutto
Śliwko-morela Śliwomorela Plumcot Plant Pack

Śliwko-morela Śliwomorela Plumcot Plant Pack

Cena regularna: 33,00 zł brutto14,99 zł brutto
Jabłoń Mutsu Zielone Jabłko parchoodporne Plant Pack

Jabłoń Mutsu Zielone Jabłko parchoodporne Plant Pack

Cena regularna: 32,24 zł brutto14,99 zł brutto
Orzech laskowy purpurowy Najozdobniejsza Leszczyna Plant Pack

Orzech laskowy purpurowy Najozdobniejsza Leszczyna Plant Pack

Cena regularna: 33,00 zł brutto14,99 zł brutto
Śliwa japońska Angelo Plant Pack

Śliwa japońska Angelo Plant Pack

Cena regularna: 33,27 zł brutto14,99 zł brutto
Śliwko-wiśnia Śliwowiśnia Plant Pack

Śliwko-wiśnia Śliwowiśnia Plant Pack

Cena regularna: 36,00 zł brutto14,99 zł brutto
Śliwko-nektaryna Śliwonektaryna Plant Pack

Śliwko-nektaryna Śliwonektaryna Plant Pack

Cena regularna: 36,00 zł brutto14,99 zł brutto
Czereśnia SAMOPŁODNA Staccato Plant Pack

Czereśnia SAMOPŁODNA Staccato Plant Pack

Cena regularna: 42,36 zł brutto18,46 zł brutto
Śliwa Węgierka Biała Śliwa Biała Stara odmiana Plant Pack

Śliwa Węgierka Biała Śliwa Biała Stara odmiana Plant Pack

Cena regularna: 33,00 zł brutto14,99 zł brutto
Śliwa Buhler karłowa Plant Pack

Śliwa Buhler karłowa Plant Pack

Cena regularna: 32,00 zł brutto14,99 zł brutto
Jabłoń typu Najdared Plant Pack

Jabłoń typu Najdared Plant Pack

Cena regularna: 36,96 zł brutto14,99 zł brutto
Jabłoń typu Idaredest Plant Pack

Jabłoń typu Idaredest Plant Pack

Cena regularna: 28,00 zł brutto14,99 zł brutto
Jabłoń typu Red Chief Camspur START PACK ®

Jabłoń typu Red Chief Camspur START PACK ®

Cena regularna: 31,40 zł brutto14,99 zł brutto
Jabłoń typu Adams Apple START PACK ®

Jabłoń typu Adams Apple START PACK ®

Cena regularna: 34,80 zł brutto14,99 zł brutto
Jabłoń Najlepsza Bezparchowa Chrupiąca Plant Pack

Jabłoń Najlepsza Bezparchowa Chrupiąca Plant Pack

Cena regularna: 28,72 zł brutto14,99 zł brutto
Jabłoń typu Jonagored Supra Plant Pack

Jabłoń typu Jonagored Supra Plant Pack

Cena regularna: 33,72 zł brutto14,99 zł brutto
Jabłoń typu Red Cap Plant Pack

Jabłoń typu Red Cap Plant Pack

Cena regularna: 33,72 zł brutto14,99 zł brutto
Jabłoń typu Renora Plant Pack

Jabłoń typu Renora Plant Pack

Cena regularna: 34,80 zł brutto14,99 zł brutto
Jabłoń typu Reglindis Plant Pack

Jabłoń typu Reglindis Plant Pack

Cena regularna: 20,00 zł brutto14,99 zł brutto
Grusza typu Santa Maria Plant Pack

Grusza typu Santa Maria Plant Pack

Cena regularna: 32,00 zł brutto14,99 zł brutto
Czereśnia typu Hudson NAJPÓŻNIEJSZA Plant Pack

Czereśnia typu Hudson NAJPÓŻNIEJSZA Plant Pack

Cena regularna: 36,00 zł brutto14,99 zł brutto
Brzoskwinia typu Harbinger Plant Pack

Brzoskwinia typu Harbinger Plant Pack

Cena regularna: 38,00 zł brutto14,99 zł brutto
Brzoskwinia płaskoowocowa typu Galaxy duże owoce Plant Pack

Brzoskwinia płaskoowocowa typu Galaxy duże owoce Plant Pack

Cena regularna: 37,51 zł brutto14,99 zł brutto
Jabłoń typu Dark Rubin Plant Pack

Jabłoń typu Dark Rubin Plant Pack

Cena regularna: 34,80 zł brutto14,99 zł brutto
Jabłoń typu Arszam Plant Pack

Jabłoń typu Arszam Plant Pack

Cena regularna: 28,00 zł brutto14,99 zł brutto
Grusza Ukraińska DUŻE OWOCE START PACK

Grusza Ukraińska DUŻE OWOCE START PACK

Cena regularna: 32,00 zł brutto14,99 zł brutto
Nektaryna typu Harblaze Plant Pack

Nektaryna typu Harblaze Plant Pack

Cena regularna: 39,12 zł brutto14,99 zł brutto
Morela typu Orange Red Plant Pack

Morela typu Orange Red Plant Pack

Cena regularna: 36,00 zł brutto14,99 zł brutto
Brzoskwinia typu T5 OWOC WIELKOŚCI JABŁKA Plant Pack

Brzoskwinia typu T5 OWOC WIELKOŚCI JABŁKA Plant Pack

Cena regularna: 39,12 zł brutto14,99 zł brutto
Czereśnia typu Siestronka PÓŹNA DUŻE OWOCE Plant Pack

Czereśnia typu Siestronka PÓŹNA DUŻE OWOCE Plant Pack

Cena regularna: 34,89 zł brutto14,99 zł brutto
Śliwko-brzoskwinia Śliwobrzoskwinia Kubań Plant Pack

Śliwko-brzoskwinia Śliwobrzoskwinia Kubań Plant Pack

Cena regularna: 36,00 zł brutto14,99 zł brutto
Grusza japońska jabłkowa Plant Pack

Grusza japońska jabłkowa Plant Pack

Cena regularna: 34,00 zł brutto14,99 zł brutto
Grusza Red Bonkreta Williamsa Czerwona Plant Pack

Grusza Red Bonkreta Williamsa Czerwona Plant Pack

Cena regularna: 34,80 zł brutto14,99 zł brutto
Czereśnia Rainer Plant Pack

Czereśnia Rainer Plant Pack

Cena regularna: 43,44 zł brutto19,54 zł brutto
Jabłoń typu Gala Must Plant Pack

Jabłoń typu Gala Must Plant Pack

Cena regularna: 28,40 zł brutto14,99 zł brutto
Czereśnia Półkarłowa Krótkopłodna Wczesna Duże owoce Plant Pack

Czereśnia Półkarłowa Krótkopłodna Wczesna Duże owoce Plant Pack

Cena regularna: 34,00 zł brutto14,99 zł brutto
Jabłoń Antonówka Masłowa Plant Pack

Jabłoń Antonówka Masłowa Plant Pack

Cena regularna: 28,84 zł brutto14,99 zł brutto
Jabłoń Red Cortland Plant Pack

Jabłoń Red Cortland Plant Pack

Cena regularna: 28,00 zł brutto14,99 zł brutto
Jabłoń Antonówka Biała Śmietankowa Półtorafuntowa Plant Pack

Jabłoń Antonówka Biała Śmietankowa Półtorafuntowa Plant Pack

Cena regularna: 28,00 zł brutto14,99 zł brutto
Czereśnia Tamara NAJWIĘKSZE OWOCE Plant Pack

Czereśnia Tamara NAJWIĘKSZE OWOCE Plant Pack

Cena regularna: 41,28 zł brutto17,38 zł brutto
Czereśnia Kunzego WYBITNIE SMACZNA Plant Pack

Czereśnia Kunzego WYBITNIE SMACZNA Plant Pack

Cena regularna: 34,00 zł brutto14,99 zł brutto
Orzech laskowy Leszczyna Webba Cenny DUŻE OWOCE Plant Pack

Orzech laskowy Leszczyna Webba Cenny DUŻE OWOCE Plant Pack

Cena regularna: 33,00 zł brutto14,99 zł brutto
Czereśnia połkarłowa Sandra z ciemnoczerwonymi owocami START PACK

Czereśnia połkarłowa Sandra z ciemnoczerwonymi owocami START PACK

Cena regularna: 43,44 zł brutto19,54 zł brutto
Czereśnia półkarłowa Carmen o dużych owocach Plant Pack

Czereśnia półkarłowa Carmen o dużych owocach Plant Pack

Cena regularna: 41,28 zł brutto17,38 zł brutto
Czereśnia półkarłowa Christiana niezawodna odmiana Plant Pack

Czereśnia półkarłowa Christiana niezawodna odmiana Plant Pack

Cena regularna: 44,52 zł brutto20,62 zł brutto
Czereśnia półkarłowa Early Korvik odporna na choroby Plant Pack

Czereśnia półkarłowa Early Korvik odporna na choroby Plant Pack

Cena regularna: 32,64 zł brutto14,99 zł brutto
Czereśnia półkarłowa Fabiola późna odmiana Plant Pack

Czereśnia półkarłowa Fabiola późna odmiana Plant Pack

Cena regularna: 44,52 zł brutto20,62 zł brutto
Czereśnia półkarłowa Horka owoce świetnej jakości Plant Pack

Czereśnia półkarłowa Horka owoce świetnej jakości Plant Pack

Cena regularna: 44,52 zł brutto20,62 zł brutto
Czereśnia półkarłowa Jacinta chrupkie owoce Plant Pack

Czereśnia półkarłowa Jacinta chrupkie owoce Plant Pack

Cena regularna: 41,28 zł brutto14,99 zł brutto
Czereśnia półkarłowa Kasandra duże i smaczne owoce Plant Pack

Czereśnia półkarłowa Kasandra duże i smaczne owoce Plant Pack

Cena regularna: 43,44 zł brutto19,54 zł brutto
Czereśnia półkarłowa Narana czarne i duże czereśnie Plant Pack

Czereśnia półkarłowa Narana czarne i duże czereśnie Plant Pack

Cena regularna: 43,44 zł brutto19,54 zł brutto
Czereśnia półkarłowa Rita odporna na szkodniki Plant Pack

Czereśnia półkarłowa Rita odporna na szkodniki Plant Pack

Cena regularna: 41,71 zł brutto14,99 zł brutto
Czereśnia Hedelfińska w doniczce (C2)

Czereśnia Hedelfińska w doniczce (C2)

Cena regularna: 20,00 zł brutto14,99 zł brutto
Grusza Xenia słodka zimowa odmiana Plant Pack

Grusza Xenia słodka zimowa odmiana Plant Pack

Cena regularna: 33,00 zł brutto14,99 zł brutto
Orzech laskowy Mogulnus Leszczyna Plant Pack

Orzech laskowy Mogulnus Leszczyna Plant Pack

Cena regularna: 33,00 zł brutto14,99 zł brutto
Orzech laskowy Syrena Leszczyna Czerwona Plant Pack

Orzech laskowy Syrena Leszczyna Czerwona Plant Pack

Cena regularna: 31,03 zł brutto14,99 zł brutto
Orzech laskowy Cosford Leszczyna Plant Pack

Orzech laskowy Cosford Leszczyna Plant Pack

Cena regularna: 33,00 zł brutto14,99 zł brutto
Jabłoń typu Red Loove czerwony miąższ Plant Pack

Jabłoń typu Red Loove czerwony miąższ Plant Pack

Cena regularna: 34,00 zł brutto14,99 zł brutto
Czereśnia Simona Plant Pack

Czereśnia Simona Plant Pack

Cena regularna: 36,23 zł brutto14,99 zł brutto
Grusza Lipcówka Plant Pack

Grusza Lipcówka Plant Pack

Cena regularna: 33,00 zł brutto14,99 zł brutto
Brzoskwinia Harrow Diamond Plant Pack

Brzoskwinia Harrow Diamond Plant Pack

Cena regularna: 38,00 zł brutto14,99 zł brutto
Nektaryna Durbin Plant Pack

Nektaryna Durbin Plant Pack

Cena regularna: 39,12 zł brutto15,22 zł brutto
Nektaryna płaska Flatryna Plant Pack

Nektaryna płaska Flatryna Plant Pack

Cena regularna: 39,38 zł brutto15,48 zł brutto
Orzech laskowy Leszczyna wielkoowocowa Cud z Bollwiller Plant Pack

Orzech laskowy Leszczyna wielkoowocowa Cud z Bollwiller Plant Pack

Cena regularna: 33,00 zł brutto14,99 zł brutto
Grusza azjatycka Shinseiki Mrozoodporna Plant Pack

Grusza azjatycka Shinseiki Mrozoodporna Plant Pack

Cena regularna: 41,28 zł brutto17,38 zł brutto
Grusza Izolda Isolda Plant Pack

Grusza Izolda Isolda Plant Pack

Cena regularna: 32,00 zł brutto14,99 zł brutto
Orzech laskowy Lamberta Biały Plant Pack

Orzech laskowy Lamberta Biały Plant Pack

Cena regularna: 32,00 zł brutto14,99 zł brutto
Grusza azjatycka Kumoi Plant Pack

Grusza azjatycka Kumoi Plant Pack

Cena regularna: 33,00 zł brutto14,99 zł brutto
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel