Drzewo rośnie umiarkowanie silnie. Jest mało podatne na choroby. Bardzo wcześnie zaczyna regularnie i wyjątkowo obficie owocować. Rodzi średniej wielkości owoce, złotobrązowe z licznymi jasnymi przetchlinkami, o smacznym, bardzo soczystym, kwaskowatosłodkim miąższu. Miąższ biały, drobnoziarnisty, soczysty i kruchy jak u jabłek. Łagodny, bardzo dobry smak.
Grusze azjatyckie są to mało jeszcze znane w Polsce owoce o egzotycznym wyglądzie. Różnie bywają nazywane, jednak w Europie i USA najczęściej określa się je nazwą Nashi, co w języku japońskim znaczy - grusza, a na naszym rynku dominuje nazwa JABŁKO-GRUSZKA, pewnie dlatego, że wyglądem przypominają jabłko, a miąższ wydaje się podobny do gruszkowego. Najbardziej cenione w Europie i USA są odmiany otrzymywane w Japonii, które wcześnie wchodzą w owocowanie, są bardzo plenne i mają średniej wielkości owoce. Z literatury i wstępnych badań wynika, że charakteryzują się podobną wytrzymałością na mróz, jak odmiany europejskie. Dojrzewanie przypada na koniec sierpnia, początek września. Duża odporność na parcha gruszy.
Dojrzałość zbiorcza: koniec sierpnia/początek września
Pochodzenie: Japonia
Zapylacze: inne odmiany japońskie/azjatyckie
1.Nowo posadzonym drzewkom wiosną przycinamy gałązki o 1/3 ich długości, w celu przywrócenia równowagi pomiędzy korzeniami a częścią nadziemną oraz nadanie odpowiedniego kształtu koronie młodego drzewka. Drzewka sadzone jesienią przycinamy podczas pierwszej wiosny.
Drzewka są gotowe do posadzenia.