Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Zioła odstraszające komary

2020-01-13
Zioła odstraszające komary

Komary brzęczące nad głową to prawdziwa zmora letniej aury. Potrafią zepsuć każdą naszą aktywność w ogrodzie. Na szczęście możemy pozbyć się irytujących komarów. I to bez użycia środków chemicznych. Wystarczy, że posadzimy rośliny , które skutecznie odstraszą te owady.

Jakie zioła odstraszają komary?

Lawenda wąskolistna— to cudownie aromatyczna bylina, która uprawiana jest jako roślina zielarska i ozdobna. Jest ona zimozielona i cechuje się srebrzystoszarymi liśćmi.Kwiaty zebrane ma w kłosy i mogą mieć one barwę fioletową, białą lub różową. Jej intensywny zapach wabi owady pożyteczne, jednocześnie są to zioła odstraszające komary i meszki.

Koper włoski — dobrze wszystkim znana roślina jednoroczna. Dorasta do metra wysokości.Mało kto wie, że jest to roślina rewelacyjne odstraszająca komary. W połączeniu z tymiankiem , bazylią czy miętą jego działanie będzie jeszcze silniejsze.

Kocimiętka Faassena — to następne zioło odstraszająca komary i meszki.Dorasta ona do 40 cm wysokości. Zakwita na początku lipca i cieszy aż do września.Jej fioletowe kwiaty są nieco podobne do kwiatów lawendy. Działa również euforycznie na koty, szczególnie młode osobniki.

Komarzyca — to roślina, którą przeważnie uprawiamy jako roślinę jednoroczną.Ma ona długi i zwisające pędy, dekoracyjne biało obrzeżone liście.Kamforowy zapach komarzycy jest niezwykle mocny. I to właśnie ten zapach odstrasza komary.

Bodziszki — to byliny o intensywnym zapachu, który skutecznie odstrasza komary.Nie mają one większych wymagań glebowych. Dobrze będą rosły na glebach przeciętnych, w słońcu i w półcieniu.

koper włoski
bodziszki
Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020

Polecane

Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel