Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Świdośliwa - Zdrowsza od borówki, jedna z najzdrowszych roślin owocowych

2016-06-27
Świdośliwa - Zdrowsza od borówki, jedna z najzdrowszych roślin owocowych

Świdośliwa - Bestseller od 8 lat

Świdośliwa jest bardzo popularnym krzewem owocowym ostatnich kilku lat. Jej walory zdobnicze, czyli wiosną biało owłosione pędy, białe kwiaty z delikatną różową nutą zebrane w zwisłe grona oraz niebiesko purpurowe owoce sprawiają, że każdy znajduje miejsce w swym ogrodzie, aby tylko mieć u siebie świdośliwę.

Gołębia jagoda - owocowanie

Roślina dorasta do 4-5m wysokości, lecz można ją swobodnie formować ? dobrze znosi cięcie. Potocznie nazywana drzewkiem rodzynkowym lub gołębią jagodą owocuje już w 3-4 roku uprawy.

Świdośliwa - owoce

Owocuje na pędach ubiegłorocznych i dwuletnich bardzo obficie, a jej jagody, a tak właściwie to owoce jabłkowate bardzo przypominają owoce borówki amerykańskiej. Mają około 15mm średnicy, są słodkie w smaku i można je spożywać na surowo jak i przyrządzać z nich konfitury i dżemy.

Świdośliwa - naturalny suplement diety z własnego ogrodu

Owoce świdośliwy to bogactwo substancji mineralnych, witamin z gruby B, magnezu i potasu. Mimo, że mają podobny smak do borówki amerykańskiej, są od niej zasobniejsze w składniki mineralne i mają lepsze właściwości odżywcze.

Porównanie wartości odżywczych świdośliwy i borówki amerykańskiej 

Łatwość uprawy świdośliwy praktycznie wszędzie i właściwości dekoracyjne

Gołębia jagoda jest także bardzo dekoracyjna jesienią kiedy to jej liście przebarwiają się na pomarańczowo-czerwony odcień. W uprawie Świdośliwa nie jest trudna: nie ma większych wymagań glebowych ? aczkolwiek nie znosi gleb zalewowych.

Sprawdź Świdośliwę w Sadowniczy.pl

Galeria zdjęć - Świdośliwa

Świdośliwa jesienną porą
Świdośliwa hitem od 2016!
Krzew świdośliwy kwitnący wiosną
Walory dekoracyjne świdośliwy
Świdośliwa-moc witamin
Świdośliwa
Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2016

Polecane

Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel