Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Drzewka owocowe - Mini nektaryna Rubis

2019-09-06
Drzewka owocowe - Mini nektaryna Rubis

Mini nektaryna Rubis- przydomowa lub balkonowa roślina owocowego raju.

Nektaryna Rubis jest mini odmianą nektaryny uprawianą w Polsce, ale i również w Francji, Grecji czy Chile. Jej uprawa odbywa się głównie w doniczkach ze względu na możliwość przemarzania kwiatostanów. Natomiast, aby uchronić roślinę przed powyższym zjawiskiem na czas zimy należy przechowywać ją w miejscu cieplejszym lub jeśli jest posadzona w gruncie okryć ją kapturem z agrowłókniny.

Te sadzonki drzew owocowych wymagają podłoża wzbogaconego o kompost z warstwą próchniczą, jednakże z umiarkowaną wilgotnością. Najlepszym miejscem na usytuowanie rośliny jest teren ciepły i osłonięty od wiatru.

Powyższa odmiana owocuje obficie na ubiegłorocznych pędach. Jej piękne, duże, bardzo dekoracyjne, różowe kwiaty sprawiają, iż przykuwa spojrzenie nie tylko owadów. Rubis jest odmianą obficie owocującą. Jej owoce mają żółty kolor z różowym, delikatnym rumieńcem o niesamowitym smaku.

Odmiana jest samopylna, jednakże w celu zwiększenia plonów warto posadzić obok drugą nektarynę. Drzewko nie wymaga cięcia.

Owoce można zbiera c w sierpniu. Docelowa wysokość rośliny to około 150 cm. Wykazuje znaczną odporność na choroby, jednakże jak już wcześnie zostało wspomniane na zimę wymaga osłony lub w przypadku roślin doniczkowych przechowania w cieplejszym miejscu.

mini nektaryna rubis
nektaryna rubis
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2019

Polecane

Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel