Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Drzewka owocowe- Jabłoń Gala Must

2020-02-19
Drzewka owocowe- Jabłoń Gala Must

Jabłoń Gala Must - obfite owocowanie, o niepowtarzalnym smaku plonów.

Jabłoń Gala Must pochodzi z Nowej Zelandii. Jest ona mutantem odmiany Gala.

Drzewko rośnie średnio silnie, tworząc stożkowatą, dość szeroką koronę z dużą ilością krótkopędów. Owocuje wcześnie i obficie, natomiast w przeciwieństwie do Gali kwitnie średnio późno i posiada po 2-3 owoce w kwiatostanie. Jednakże, aby taka sytuacja miała miejsce wymaga ona przerzedzenia zawiązków.

Sadzonki drzew owocowych Gala Must posiadają owoce o średniej wielkości, o kulisto-stożkowatym kształcie, zakończone cienką i długą szypułką. Ich skórka jest gładka, pokryta ciemnym, karminowoczerwonym rumieńcem. Miąższ ma kolor kremowy, o drobnoziarnistej strukturze oraz soczysto- słodkim smaku, co czyni go bardzo smacznym. Owoce tej sadzonki jabłoni są wrażliwe na pękanie.

Jabłoń ta jest samopylna. Aby jednak miała obfite plony potrzebuje zapylacza takiego jak: Elise, Gloster, Golden Delicious, Idared, James Grive czy też Koksa Pomarańczowa. Jest ona również doskonałym zapylaczem dla odmian: Ligol, Jonagold, Gloster, Florina.

Plony zbieramy w połowie września do początku października. Owoce swoją dojrzałość konsumpcyjną osiągają w listopadzie. W chłodni mogą być przechowywane do 6 miesięcy.

Powyższa odmiana jest średnio odporna na mróz, natomiast wykazuje dużą wrażliwość na choroby przechowalnicze. Na parch, mącznika, zarazę ogniową czy też choroby kory i drzewna Gala Must jest średnio odporna.

jabłoń Gala
jabłoń
Pokaż więcej wpisów z Luty 2020

Polecane

Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel