Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Wyjeżdżasz? Spraw, aby rośliny podlewały się same. DIY - Samopodlewające wynalazki dla roślin

2016-04-07
Wyjeżdżasz? Spraw, aby rośliny podlewały się same. DIY - Samopodlewające wynalazki dla roślin

Jeśli jesteś jak większość podczas majówki lub wakacji wyjedziesz na kilka dni to ten artykuł pomoże Tobie poznać dwa niesamowicie proste sposoby na "samopodlewające się rośliny". Idealne dla roślin w pojemnikach lub doniczkach oraz pojedynczych roślin na działce lub w przydomowym ogrodzie. Zatrudnianie sąsiada lub ogrodnika nie jest chyba dobrym pomysłem, bo on przyjdzie zajmie się tym 30 sekund i pojedzie na zakupy, albo znajdzie jakąś fajną ofertę last minute... no chyba, że zatrudnisz profesjonalną firmę, ale to kosztuje - a po co generować niepotrzebne koszty ?

Pierwszy - mój ulubiony sposób - butelka od wina

 Dobrze umyj pustą butelkę od wina (lub inną szklaną butelkę z wąską szyjką) i napełnij wodą. Bądąc przy doniczce lub pojemniku szybko obróć butelkę i wepchnij ją jak najbliżej środka. Upewnij się, że szyjka jest co najmniej kilka centymetrów pod ziemią. Woda w butelce sączy się w glebie w ciągu kilku dni, utrzymując wilgoć w glebie. To działa!         

 Karton po mleku lub butelka po wodzie mineralnej 

Drugim sposobem jest zrobienie kilku dziurek w butelce od wody mineralnej lub kartonie po mleku i wkopanie takiej butelki tuż obok rośliny. Idealna metoda dla większych pojemników oraz roślin z rozbudowanym systemem korzeniowym. Wodę nalewamy od góry z z pomocą pozostawionego otworu. Jak na zdjęciach poniżej. 

Wykorzystano zdjęcia: Frugal Upstate / ANDREAS SYRSTAD COLLINS 
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2016
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel