Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Uprawa Fasoli

2020-01-14
Uprawa Fasoli

Fasola

Niezależnie od tego czy sadzenie pierwszego ogródu warzywnego lub posiadają wieloletnie doświadczenie za sobą, fasola szparagowa powinna być na szczycie listy sadzenia. Niezawodna i łatwa do posadzenia, fasola szparagowa jest również jednym z najbardziej produktywnych warzyw jakie można rozwijać. Fasola szparagowa dojrzewają szybko i prawie wszyscy - w tym dzieci - uwielbia świeże ziarna.Czy wszystkie fasolki szparagowe rosną podobnie? Wcale nie! Fasole szparagowe są w szerokiej gamie rozmiarów i kolorów. Fasole szparagowe różnią się siłą wzrostu. Pole typu ziarna, takie jak fasola szparagowai potrzebują solidnej i wysokiej kraty do przechowywania roślin. Krzak rodzaj ziarna, takie jak Blue Lake potrzebują mniej instalacji i są szybsze i łatwiejsze do posadzenia. Są dobre do pomieszczeń, gdzie nie muszę posiadać krat po których mogły by się wspinać . (AS)

Gleba, uprawa i opieka

Fasole szparagowa są łatwe w uprawie w każdym ciepłym opszarze, gleba musi być dobrze odwodniona, ale muszą mieć ciepło. Poczekaj, aż po ostatniem mroźie przyjdzie czas naprzeszczepy w rozstawie zalecanym na etykiecie. Jeśli nie masz etykiety, od 8 do 10 cm od siebie powinieneś to zrobić . Dwurzędowe, w której 2 rzędy roślin są uprawiane z 12 cali odstępami między rzędami, przyniesie najwięcej ziaren na metr kwadratowy , dla stałych zbiorów przez całe lato, określono drugi zestaw roślin 3 do 4 tygodni po pierwszym okresie sadzenia. Przedtem określającego rośline, wymieszać 3-calowy warstwę kompostu do gleby. Nawozić, kiedy woda je zgodnie z zaleceniami na etykiecie. Jeśli podano trochę rozrusznika takich jak nawóz i kompost biologiczniy czynną, fasolę zazwyczaj do niedokarmiania jej. Współpracując z bakteriami w glebie, fasola stworzyć własny azot . Najważniejsze aby zachować z plantacji najmocjniejsze rośliny do następnego wzrotsu.

Rozwiązywanie problemów

Nowe łóżka ogrodowe wykonane w obszarach wcześniej pokrytych trawą często goszczą ukryte zagrożenie dla fasoli. Ziemia , te kolorowe gąsienice są aktywne w nocy, często zabijają sadzonei przez oplatające ich główne pędy, dzięki czemu wyglądają jak małe pienie ściętych drzew.Najprostszym sposobem, aby zapobiec uszkodzeniu plonów jest otaczać każą roślinę sztywnym "kołnierzem" tak szybko, jak to jest możliwe, upewniając się, że wciskamy je do gleby do około 2-3 centymetrów głębokości. Innym sposobem zapobiegania uszkodzeniom roślin jest użycie małych pasków foli aluminiowej do okrycia podstawy każdego trzpienia. Ślimaki często dziurawią liście fasoli, też i japońskie chrząszcze lubią jeść liście. Ślimaki łatwo uwiezić w butelkach po piwie lub mieszankach wody cukru i drożdży .

Zbiory i magazynowanie

Możesz wybrać fasolę, gdy są jeszcze bardzo młode i podawać je dla dzieci, lub możesz czekać aż osiągną pełny rozmiar na bardziej obfite żniwo. Używać dwóch rąk, aby odebrać je od trzpienia, bo mocno obciążona łodyga fasoli łatwo się złamie. Nie szarpać się na strąkach trzymać nóżkę w jednej ręce i wybrać się z drugim. Fasole szparagową podnieść w zestawach, co czyni je dość ciekawą. Kwiaty dla następnej pary są bardzo blisko do owoców, dlatego należy zachować ostrożność podczas pobierania, aby nie uszkodzić ich lub stracisz fasolkę. Wybieraj zbiory co 2 dzień upewniając się tak , aby była ciągłość zbioró . Zdrowe rośliny krzaka fasoli często należy spłukiwać ziarna gdy warunki uprawy są szczególnie dobre Blanszowania je w gorącej wodzie w ciągu 1 minuty, a następnie szybkie schłodzenie w wodzie albo lodu proces ten rozjaśnia i poprawia ich kolor zachowując ostre tekstury strąków.

fasola
wczesna fasola

F.A.Q

Moje rośliny wydają zdrowe, ale nie produkcjąfasoli. Dlaczego tak jest?

Karczochy potrzebują wody minimum raz na tydzień , ale to może się zmieniać . Jęśli gleba jest cieżka i trzyma wilgośc musimy robić to częściej . Dla gorących regionów należy podlewać częściej . Nie dopuszczaj karczochy do stania w wodzie , plantacja nie przetrwają . Zbyt mało wody doprowadzi do rezulatu tracenia paków .

Czy powinnienem usunąc pędy które pojawiły mi się u podstawy roślin karczocha?

Jeśli kwiaty są tracone a następonie nie tworzą owoców być może warnku są dla nich za ciepłei jest zbyt wietrznie. Twoja roślina może cierpi z powodu takich warunków atmosferycznych ..

Jak często powinno się zbierać fasolę po osiągnięciu dojrzałości?

Fasola biegunową powiniea być zbierana co 2 dni. Krzaki ziarna należy zebrać raz w tygodniu.

Jeśli moje ziarna rosły obok dojrzałych etapie zbioru, są one nadal jadalne?

Tak. Krzaki i fasoli i krzewów mogą być zbierane i wykorzystywane jako suchyche ziareno bo data zbiorów minela. Powłokę fasoli rozłożyć je w jednej warstwie do wysuszenia przed przechowywaniem.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020

Polecane

Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel