Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Tawuła wczesna

2020-02-11

Tawuła wczesna

Czasami najprostsze rozwiązania są zdecydowanie tymi najlepszymi i ta zasada tyczy się każdej dziedziny życia – także ogrodnictwa. Gdy nadmiar pomysłów na aranżację terenu przerasta domorosłego ogrodnika i sprawia, że kompletnie brakuje ostatecznego konceptu warto postawić na bezpieczną klasykę i zaufać jednemu z najpopularniejszych krzewów w naszym kraju. Tawuła wczesna – piękna i banalnie prosta w pielęgnacji, idealnie dopełni design Twojego ogrodu. Sprawdź jak wiele ma do zaoferowania ten nietuzinkowy krzew o silnym charakterze!

Tawuła, ach tawuła!

Pokaźnych rozmiarów krzew, którego znakiem rozpoznawczym są charakterystyczne białe, niewielkie kwiaty, przypominające gęsto rozmieszczone grona, znany jest chyba każdemu Polakowi. Oczywiste, bo tawuła wczesna kojarzona jest przede wszystkim z... zielenią miejską. Nic dziwnego, bowiem predyspozycje tej rośliny do zwalczania wszelkich przeciwności atmosferycznych i anomalii pogodowych są wręcz imponujące, a efekt doskonałości tawuły potęguje fakt, że właściwie „pielęgnuje się sama”. Nasi eksperci zatem szczególnie polecają tawułę wczesną osobom ceniącym sobie swój wolny czas, jednak równie mocno kładącym nacisk na estetyczną stronę ogrodu. Trzeba jednak pamiętać, że jak każda roślina, tawuła wczesna także ma swoje indywidualne wymagania.

Niezwykły krzew w zwykłej glebie

Specjaliści z naszego zespołu niejednokrotnie spotykają się z pytaniami, dotyczącymi sadzenia tawuły i równie często zadziwiają naszych Klientów odpowiedziami. Otóż w świadomości ogrodników – amatorów utarło się przeświadczenie, że jeśli sadzić krzewy na żywopłot, to tylko latem, a tymczasem nic bardziej mylnego! Tawuła wczesna jest tym typem rośliny, który spokojnie możesz sadzić przez cały rok, bez obaw o obumarcie pędów. Pamiętaj jednak, że aplikacja świeżych sadzonek bezpośrednio w grunt raczej nie powinna się odbywać w miesiącach typowo zimowych; młode krzewy najlepiej przyjmą się w glebie okresie od marca do listopada, jeśli zaś planujesz rozpocząć hodowlę tawuły w zimie – pierwotnie sięgnij po sadzonki w doniczkach i dopiero potem przenieś je na rabaty. Tawuła wczesna nie ma zbyt wygórowanych wymagań odnośnie rodzaju gleb – zdecydowanie wystarczy jej normalna wilgotność i średnia wysokość użyźnienia.

A może żywopłot...?

Tawuła wczesna to krzak idealny dla miłośników pokaźnych żywopłotów i spektakularnych efektów w dość wczesnym stadium rozwoju rośliny. Nazwa bowiem w pełni oddaje największy atut tego krzewu, przejawiający się intensywnym rozkwitem białych kwiatów już w pierwszych tygodniach wiosny! Przełom kwietnia i maja zatem może być jednym z Twoich ulubionych momentów ogrodniczego życia, jednak by w pełni ciszyć się kaskadą zielono – białego puchu w rabatach bądź wokół płotu, dowiedz się jak właściwie sadzić tawułę. Nasi specjaliści pomogą Ci dobrać odpowiednią wielkość sadzonek przeznaczonych na Twoją działkę, aby krzewy przyjęły się bez przechorowania, a także podpowiedzą Ci w kwestii pielęgnacji tych sięgających ostatecznie niemal dwóch metrów krzaków. Spokojnie, bez obaw – tawuła wczesna jest wysoce mrozoodporna, nie przeszkadza jej susza, jednak najlepiej czuje się w słonecznym, ciepłym i dość przewiewnym miejscu. Konieczne jest także prawidłowe przycinanie pędów w regularnych odstępach czasu i ewentualne nawożenie co sezon.

tawuła wczesna
wczesna
Pokaż więcej wpisów z Luty 2020

Polecane

Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel