Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Tawuła japońska Green Carpet

2020-02-17
Tawuła japońska Green Carpet

Tawuła japońska Green Carpet

Zieleń to podstawa. Bez niej nie ma mowy o przytulnym wnętrzu i pełnym życia ogrodzie. Chodzi oczywiście o ten jedyny i wyjątkowy rodzaj zielonego koloru, czyli żywy, tworzący rośliny. Zadziwiające jest to, że ludzkie oko spośród całej gamy barw, najwięcej odcieni rozróżnia właśnie wśród zieleni. Nic więc dziwnego, że w ogrodach, w których przecież „wszystko jest zielone”, tak naprawdę widzimy pełną feerię barw i odcieni. Nasi ogrodnicy przedstawiają zatem krzew niezwykły, bo pełniący funkcję... zielonego dywanu. Poznajcie Tawułę japońską Green Carpet.

„Zielono mi...”

Z Tawułą japońską Green Carpet design ogrodu nabiera zupełnie innego wymiaru i jednocześnie mocno uwydatnia estetyczny zmysł hodowcy. Krzew dorasta do wysokości około 50 cm i ma silną tendencję do rozrostu wszerz, dlatego idealnie sprawdza się jako element dekoracyjny pokaźnego zagajnika, a także efektownie prezentuje się jako dopełnienie wysokiego żywopłotu. Tawuła japońska Green Carpet chętnie stosowana jest także jako samodzielna roślina ozdobna na działce, jednak równie ciekawie wykorzystasz ją w formie szpaleru wokół domu. Nasi sadownicy podpowiedzą Ci, w jaki sposób możesz kreatywnie wykorzystać swoje sadzonki, by stworzyć ogród o niebanalnym i inspirującym charakterze.

Silna i delikatna

Tawuła japońska Green Carpet ma dość silny chrakter, jeśli chodzi o radzenie sobie z przeciwnościami atmosferycznymi – mrozem, suszą, czy choćby zanieczyszczeniami powietrza. Z tego względu ten rodzaj poczciwej tawułki tak chętnie wybierany jest w większości przypadków projektowania ogrodu. Nasi ogrodnicy szczególnie polecają Tawułę japońską Green Carpet tym osobom, które nie mają zbyt wiele czasu na pielęgnację przydomowego zakątka zieleni, a mimo to zależy im na spektakularnym wyglądzie nawet najmniejszego kawałka gruntu wokół domu. Dzięki radosnemu odcieniowi seledynu, subtelnym kwiatostanom w różowym kolorze oraz niewielkim wymaganiom pielęgnacyjnym, krzew ten jest coraz częściej wykorzystywany także jako samodzielny element „wystroju” działki

Nic na siłę

Eksperci z zakresu sadownictwa i ogrodnictwa z naszego sklepu bardzo często spotykają się z pytaniami, dotyczącymi warunków uprawnych, które musi spełniać gleba, aby tawuła spokojnie się w niej zaaklimatyzowała oraz zadowalająco rosła. Odpowiedź jest dość zaskakująca dla ogrodników – amatorów, bowiem wystarczy, że Tawuła japońska Green Carpet będzie miała zapewnione słoneczne stanowisko i regularne przycinanie. Od czasu do czasu warto także zadbać o odpowiedni nawóz, jednak jest to raczej zabiegiem profilaktycznym, niż zdrowotnym. Nie każdy rodzaj gruntu bowiem generuje potrzebę ulepszania pod kątem zasadzonej tawuły. Nasi specjaliści podpowiedzą Ci, czego dokładnie będzie potrzebować Twoja tawuła na Twoim terenie i w jaki sposób możesz jej to zapewnić.

tawuła japońska Green Carpet
Pokaż więcej wpisów z Luty 2020

Polecane

Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel