Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Tawuła brzozolistna Tor

2020-02-17
Tawuła brzozolistna Tor

Tawuła brzozolistna Tor

Tawuła to jeden z najbardziej lubianych oraz cenionych krzewów w naszym kraju i nic w tym dziwnego, bo urokliwe, niemalże mikroskopijne kwiatostany przeplatające się z żywą zielenią liści faktycznie potrafią skutecznie podbić serca miłośników estetycznych rabatek. Niestety, nawet najdoskonalszy, przydomowy ogródek nie zawsze pozwala na przyjęcie pokaźnych rozmiarów krzewu, dlatego poszukiwania idealnej rośliny okrywowej przeciągają się w nieskończoność, wystawiając na próbę cierpliwość ogrodnika – amatora. Z tego właśnie powodu nasi sadownicy stale poszukują nietuzinkowych propozycji i aktywnie przybywają z pomocą każdemu, kto pragnie niebanalnej i nieco subtelnej alternatywy dla niskiego żywopłotu, proponując im krzew niezwykły w swej banalności – Tawułę brzozolistną Tor.

Ogród marzeń na wyciągnięcie ręki

By Twój wymarzony ogród przybrał jak najbardziej realne kształty, konieczne jest jego dokładne zaplanowanie i przemyślane zagospodarowanie rozmieszczenia roślin na przydomowym terenie. Najlepszym sposobem na właściwe podejście do tematu, jest oczywiście wcześniejsza konsultacja ze specjalistami z zakresu sadownictwa i ogrodnictwa. Doświadczenie, jakim dysponują pasjonaci uprawy krzewów z naszego sklepu ułatwi Ci nie tylko kreatywne rozplanowanie sadzonek na Twojej działce, ale także pomoże zdefiniować rodzaj gruntu oraz warunki pod uprawę tego specyficznego krzewu, jakim jest tawuła brzozolistna Tor.

Kapryśna, ale tylko troszeczkę

Tawuła brzozolistna Tor w pewien sposób różni się od swoich „sióstr”, przede wszystkim z powodu konkretnych rozmiarów, które osiąga jako „dorosły” krzak (dorasta bowiem do około 70 cm wysokości i zazwyczaj jest to ścisłą regułą), a także przez wzgląd na charakterystyczny kształt liści. Poza tym, brzozolistny Tor zdecydowanie wymaga od swojego hodowcy stanowiska solidnie obdarowanego promieniami słonecznymi, bo tylko w ten sposób jest w stanie zagwarantować domorosłemu ogrodnikowi nasyconą zieleń listków i dorodne, obficie kwitnące kwiatostany. Tawuła brzozolistna Tor najśmielej rośnie w żyznych, dobrze nawilgotnionych glebach, dlatego przed zasadzeniem młodych pędów w rabatę, bądź na skalniaka skonsultuj się ze specjalistą, który pomoże Ci wybrać idealne miejsce dla Twojej tawuły.

Nie straszna jej zima i mróz

Jak większość roślin z rodziny tawuły, odmiana brzozolistna Tor jest szczególnie odporna na mróz i suszę, a także większość zanieczyszczeń atmosferycznych. Dzięki tym cechom „charakteru” tawułę można sadzić właściwie przez cały rok, jednak w okresie typowo zimowym lepiej rozpocząć hodowlę od pojemnika niż bezpośrednio od rabaty, ponieważ w ściśniętym mrozem gruncie młode pędy będą miały utrudnione zadanie prawidłowego rozrostu. Zadbanie o pierwsze chwile tawuły brzozolistnej Tor na nowym miejscu jest wyjątkowo istotne, bo ta odmiana obficie kwitnie w nietypowy sposób – otóż pachnące, białe kwiatostany pojawiają się w czerwcu na... zeszłorocznych pędach. Warto zatem pamiętać, że to, w jaki sposób obejdziemy się z tawułą w danej chwili, zaowocuje nam na przyszły rok.

Tawuła brzozolistna Tor
Tawuła Tor
Pokaż więcej wpisów z Luty 2020

Polecane

Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel