Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Tawuła Gęstokwiatowa

2020-02-17
Tawuła Gęstokwiatowa

Tawuła Gęstokwiatowa

Kwiaty są podstawą każdego potężnego ogrodu, kameralnego ogródka, rekreacyjnej działki czy nawet samotnej, pojedynczej rabatki. Bez pachnących kwiatostanów we właściwie dowolnym kolorze, nie ma mowy o zachwycającym designie terenu i stylowym wykorzystaniu potencjału przydomowego zagajnika. Całe szczęście, moda i najnowsze trendy stale pędzą na przód, dlatego nie musisz już podejmować trudnej decyzji i dokonywać wyboru między typowymi kwiatami rabatowymi, a eleganckimi i minimalistycznymi krzewami na ich miejscu. Ogrodnicy z naszego sklepu mają dla Ciebie fuzję zarówno kwitnących kwiatów, jak i alternatywy dla żywopłotu w jednym. Tawuła Gęstokwiatowa – kwintesencja nowoczesnego ogrodu.

Żywopłot w rabatce

Krzew z jednej z najpopularniejszych „rodzin” w naszym kraju – poczciwa tawuła, od całych dekad kojarzona jest z dość mocno skonkretyzowanym przeznaczeniem tych pokaźnych rozmiarów krzaków, mianowicie jako roślin okrywowych i liściastych żywopłotów. Od kilku sezonów jednak diametralnie zmienia się pogląd na aranżację ogrodu, a tym samym Tawuła Gęstokwiatowa szturmem wdziera się w koncepcje architektów krajobrazów i nieśmiało ścieli sobie miejsce także na przytulnych, przydomowych ogródkach. Ten specyficzny krzew dorasta do około 80 cm wysokości i charakteryzuje się kształtem przypominającym spłaszczoną kulę. Dzięki gęsto kwitnącym, drobnym kwiatom w kolorze intensywnego różu Tawuła Gęstokwiatowa znakomicie sprawdza się w roli połączenia ozdobnych kwiatów na rabatce z praktycznym przysłonięciem terenu w wersji żywopłotu.

Piękna i pokorna

Tawuła Gęstokwiatowa to roślina o wyjątkowo wdzięcznym usposobieniu do otoczenia i osoby samego właściciela. Mimo swojego filigranowego, subtelnego wyglądu jest krzewem bardzo odpornym na działania największych wrogów ogrodowych roślin – suszy, głębokiego mrozu i ewentualnych pasożytów, a także nie wymaga zbyt wielu zabiegów pielęgnacyjnych poza regularnym przycinaniem, które może odbywać się co sezon i mieć charakter raczej kosmetyczny niż prozdrowotny. Wbrew powszechnej opinii, tawuła ma jednak pewne wymagania, jednak są one uwarunkowane startowymi chwilami świeżych pędów w przydomowej rabatce, bowiem to właśnie one rzutują na spektakularny rozrost i rozkwit zdrowego krzewu. Nasi sadownicy przestrzegają amatorów Tawuły Gęstokwiatowej, by zagwarantować młodym (i nie tylko młodym) pędom odpowiednie stanowisko i wartościowy grunt

Cierpliwość zostaje wynagrodzona

Tawuła Gęstokwiatowa odróżnia się na tle innych, popularnych krzewów ogrodowych swoją tendencją do wręcz imponujących kwiatostanów, pokrywających zielone liście gęstą kaskadą zbitych w grona kwiatów. Niestety, na ten charakterystyczny dla tej odmiany tawuły efekt, miłośnicy pięknych rabat muszą cierpliwie poczekać, bowiem Gęstokwiatowa dama rośnie dość wolno. Dodatkowym defektem w czasie bujnej hodowli jest konieczność zadbania o „miłe” przyjęcie świeżych pędów w przydomowy grunt. Eksperci z naszego sklepu przestrzegają, by tawułka „zamieszkała” w dobrze nasłonecznionym miejscu, najlepiej od strony południowo - zachodniej i miała zapewnioną właściwą glebę o żyznym odczynie. Skonsultuj się z naszymi specjalistami, którzy pomogą Ci zdefiniować rodzaj gruntu na Twojej działce, a także doradzą w jakiej aranżacji obsadzić Twoją tawułę, by nie tylko pięknie wyglądała, ale także równie pięknie rosła.

tawuła gęstokwiatowa
tawuła gęstokwiatowa biała
Pokaż więcej wpisów z Luty 2020

Polecane

Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel