Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Sadzonki róż

2020-01-14
Sadzonki róż

Róże - pochodzenie i odmiany

Róże to przepiękne krzewy kwiatowe pochodzące z Chin. Na świecie jest mnóstwo odmian zachwycających urodą. Przeważnie ich łodygi są pokryte kolcami, lecz są też odmiany bezkolcowe. Sadzonki róż rodzą piękne i pachnące kwiaty. Odmianami dostępnymi w naszym sklepie są róże rabatowe, pnące, okrywowe, parkowe, miniaturki, wielkokwiatowe i szczepione na pniu.

Róże rabatowe mają liczne, duże pojedyncze kwiaty, zebrane w wiechowate kwiatostany. Dorastają nawet do 100cm wysokości.

Róże pnące mają długie, giętkie pędy, które należy rozpinać na pergolach, podporach lub ścianach. Osiągają długość od 1,5 do 6m.

Róże okrywowe rosną rozłożyście i silnie się krzewią. Rosną szybko i są bardzo gęste. Są odporne na choroby i szkodniki i nie wymagają specjalnej opieki.

Róże parkowe rosną do wysokości 20-180cm i maja kopulasty pokrój. Szeroko się rozpościerają i są bardzo ukwiecone.

Róże miniaturki są drobne, dorastają do 50-80cm. Najczęściej uprawia się je w domach w donicy. Róże wielkokwiatowe mają półpełne, kwiaty, głównie o pokroju stożkowym.

Róże szczepione na pniu (pienne) są zaszczepione na pniu innej róży. Szczepić możemy różne odmiany w zależności od tego jaką różę chcemy mieć.

Róże - ceny

Ceny róż głównie zależą od tego czy są to róże w doniczkach czy też kopane bezpośrednio z gruntu (mające goły korzeń). Te drugie są zdecydowanie tańsze. Jednak sadzonki róż w doniczkach są już ukorzenione i jest większe prawdopodobieństwo, że po przesadzeniu do gruntu bezproblemowo się przyjmą. Cena róż doniczkowych zależy od wybranej odmiany i od wielkości doniczki w jakiej rośnie. Im większa doniczka tym wyższa sadzonka a co za tym idzie, również jej cena.

Uprawa i pielęgnacja

Aby róże pięknie kwitły należy zapewnić im odpowiednie warunki. Najlepiej najpierw przygotować dla nich miejsce. Róże lubią żyzną, lekką i przepuszczalną glebę oraz słoneczne i dobrze nawodnione stanowiska, dlatego należy je regularnie podlewać. Nie powinny rosnąć w sąsiedztwie dużych drzew czy krzewów, które będą je zacieniały lub też zabierały miejsce. Te szlachetne krzewy muszą mieć dla siebie sporą przestrzeni.

róże
róże w ogrodzie
Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020

Polecane

Róża dzika na żywopłot Plant Pack

Róża dzika na żywopłot Plant Pack

15,20 zł / 10 szt. brutto
Róża pnąca HERBACIANA

Róża pnąca HERBACIANA

48,57 zł brutto
Róża pnąca BIAŁA

Róża pnąca BIAŁA

37,14 zł brutto
Róża pnąca różowa

Róża pnąca różowa

48,57 zł brutto
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel