Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Sadzonki borówki amerykańskiej - wczesne odmiany

2020-02-20
Sadzonki borówki amerykańskiej - wczesne odmiany

Sadzonki borówki amerykańskiej - wczesne odmiany

Borówkę amerykańską znają już chyba wszyscy. Nie ma się co dziwić, gdyż dostarcza ona zdrowych i bardzo pysznych owoców. Sadzonki borówki amerykańskiej na szczęście nie mają dużych wymagań, a krzewy owocować nam będą przez 20 lat! Dzieci jak wiemy, uwielbiają sadzonki malin, borówek i truskawki.

Sadzonki borówek amerykańskich — przegląd wczesnych odmian

Odmiany wcześnie owocujące przeważnie owocują od początku lipca, aż do 3 tygodnia tego miesiąca.


Borówka amerykańska Chanticleer

Wczesna odmiana borówki, która dorasta do 1,8m wysokości. Jest odmianą mrozoodporną i odporna jest również na większość chorób grzybowych. Owoce ma niezwykle atrakcyjne, jasnoniebieskie. Mają przyjemny aromat, są też bardzo słodkie. Mają również długą dojrzałość zbiorczą — to znaczy, że nie miękną. Bardzo dobrze znoszą transport. Z jednego krzewu możemy zebrać nawet 5,5kg owoców!

borówka amerykańska Chanticleer

Borówka amerykańska Duke

Jest to jedna z najlepszych odmian wczesnych. Odmiana Duke, pomimo że późno kwitnie, to wcześnie owocuje. Jest mrozoodporna, o luźnym i kulistym pokroju. Owoce są duże, o wyrównanej wielkości. Aromatyczne, ze zwartym, zielonkawym miąższu i skórce ze średnio intensywnym nalotem. Idealnie pasują owoce Duke do ciast, desery i bezpośredniego spożycia.

borówka amerykańska Duke

Borówka amerykańska Earliblue

Jest to wybitnie deserowa odmiana. Wzrost odmiana ta ma silny, o wzniesionych pędach. Owoce są średniej wielkości i kulistym kształcie. Miąższ jest słodki i ścisły, niezwykle aromatyczny i smaczny. Co ważne to to, że owoce nie pękają w czasie deszczu. Earliblue owocuje równomiernie i polecane są na przetwory i desery.

borówka amerykańska Earliblue

Borówka amerykańska Hannah's Choice

Odmiana o wzniesionym pokroju i wzroście do 1,5m. Jest mrozoodporna i niezwykle atrakcyjna. Owoce tej odmiany są jasnoniebieskie, cudownie smaczne, słodkie i jędrne. Średnia waga tychże owoców waha się między 1,8 do 2,3g. Owoce mogą być długo przechowywane. Jagody dojrzewają równomiernie, a owoców z krzewu możemy zebrać od 3,5 do 6,5 kg owoców.

borówka amerykańska Hannah's Choise
krzew borówki amerykańskiej
Pokaż więcej wpisów z Luty 2020
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel