Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Sadzenie hortensji

2020-02-19
Sadzenie hortensji

Hortensje

Hortensje to niezwykle efektowne rośliny do każdego ogrodu. Na szczęście są dość proste w uprawie, dlatego też każdy amator ogrodu może po nią sięgnąć. Aby hortensje odwdzięczyły się nam bujnym i obfitym kwitnieniem, musimy zachować jednak kilka zasad.

Sadzenie hortensji — kiedy?

Sadzonki hortensji uprawianych w doniczce możemy sadzić cały sezon. Nawet kiedy aura sprzyja, możemy pokusić się o sadzenie hortensji na jesień, nawet w listopadzie. Obojętnie czy będzie to sadzenie hortensji pnącej, ogrodowej czy bukietowej. Termin dla tych roślin jest taki sam.

Sadzenie hortensji — gdzie?

Miejsce dla hortensji winno być słoneczne, ewentualnie pólcieniste. Gleba najlepiej jak będzie dość przepuszczalna, zasobna w składniki pokarmowe. Ponadto powinna być dość wilgotna. I co ważne — gleba dla hortensji musi być lekko kwaśna, o pH 5,5-6,0. I tu ciekawostka: odmiany o jasnej barwie kwiatów pod wpływem kwasowości gleby zmieniają swą barwę na niebieską. Natomiast odmiany posadzone w zasadowej glebie będą lekko czerwonawe.

Jak sadzić hortensje?

Posadzenie hortensji nie jest trudne. Gleba musi być spulchniona i odchwaszczona, wilgotna. Przygotowujemy dołek do posadzenia rośliny. Najlepiej, jeśli będzie dwukrotnie większy niż bryła korzeniowa. Jeśli sadzimy kilka sztuk, to musimy zachować odstęp około 1m między sadzonkami. Rośliny uprzednio podlewamy, a następnie wyjmujemy i wkładamy do wykopanego dołu. Po posadzeniu formujemy glebę wokół krzewy w kształcie misy, tak aby w niej zatrzymywała się woda. Podlewamy krzewy i rozkładamy wokół ściółkę, najlepsza będzie kora sosnowa

uprawa hortensji
Pokaż więcej wpisów z Luty 2020

Polecane

Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel