Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Malina Czarna - Naturalny zamiennik wielu leków w tym Aspiryny

2016-06-28
Malina Czarna - Naturalny zamiennik wielu leków w tym Aspiryny

Malina Czarna - Wymagania glebowe i stanowisko

Malina czarna to stosunkowo rzadko uprawiany krzew w ogrodach. Za rzadko ? i szkoda, gdyż właściwości zdrowotne maliny czarnej są nadzwyczajne. Krzew do prawidłowego rozwoju potrzebuje stanowiska słonecznego, a gleba żyzna i wilgotna, o odczynie lekko kwaśnym.

Malina Czarna - Owoce

Owoce w czasie dojrzewania mają czerwoną barwę, a w pełni dojrzałości stają sie niemal czarne, z wyraźnie widocznym nalotem. W smaku są słodkie, nadają się do bezpośredniego spożycia bądź do wszelkich przetworów.

Malina Czarna - Właściwości lecznicze

Od malin czerwonych, oczywiście prócz barwy owocu różnią się pięciokrotnie większą ilości antocyjanów ? naturalnych barwników roślinnych, które to ograniczają stany zapalne, wzmacniają naczynia włosowate, działają przeciwnowotworowo, hamują oddziaływanie wolnych rodników oraz procesy starzenia się organizmu oraz wiele, wiele innych.

Malina Czarna - Właściwości bakteriobójcze i idealny zamiennik aspiryny

Ponadto maliny czarne działają również bakteriobójczo: ograniczają rozwój bakterii wywołujących zapalenie płuc, wrzody żołądka czy zapalenie górnych dróg oddechowych. Co ciekawe, w owocach czarnych malin stwierdzono też związki o właściwościach przeciwzapalnych, działające podobnie jak niesteroidowe leki przeciwzapalne, takie jak aspiryna czy ibuprofen.

Malina Czarna - Witaminy i mikroelementy

Muszę także wspomnieć o właściwościach odżywczych maliny czarnej: o jakże wysokiej zawartości witaminy C i E oraz makroelementach: takich jak potas, wapń, cynk i magnez. A dzięki potężnej dawce miedzi i żelaza rewelacyjnie pomagają w walce z anemią.


Kup Malinę Czarną w Sklepie Sadowniczy.pl
malina czarna
czarna malina
maliny czarne
malina czarna i czerwona
Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2016

Polecane

Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel