Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Drzewka owocowe w balotach START PACK

2020-01-13
Drzewka owocowe w balotach START PACK

Drzewka owocowe w balotach START PACK

Specjalizacją w zabezpieczaniu roślin kopanych z gruntu paramy się prawie od 10 lat. Pomysł na zabezpieczanie roślin tzw. balotem wprowadził właściciel naszego sklepu - Mariusz Kwiatkowski. W pogoni za ulepszeniem i jakością zabezpieczeń szukał on na rynkach światowych rozwiązań na ówczesny problem wysyłki roślin żywych. I znalazł, niestety nie w Polsce, ani w "okolicznych" państwach, a na drugiej półkuli ziemskiej. Tak powstał system zabezpieczeń START PACK®: korzenie rośliny umieszczane są w specjalnej siatce, wraz z zaimpregnowaną trociną utrzymującą wilgoć w korzeniach. Dodatkowo wiórki te wzbogacą glebę w próchnicę.

Nasz sklep wyposażony jest w odpowiednią infrastrukturę techniczną, dzięki czemu logistyka wysyłki żywych roślin została opanowana u nas do perfekcji.

Drzewka owocowe kopane z gruntu i zabezpieczone balotami wysyłamy do Klientów w dwóch terminach:



- wiosną,od marca do końca maja

- jesienią,od października do końca listopada

Drzewka owocowe w balotach to same korzyści:

1. Rewelacyjne przyjęcie- drzewka owocowe kopane sadzone wiosną bądź jesienią są w stanie bezlistnym. Mają oczywiście przycinane korzenie sztywne, czyli główne. Odpowiadają za stabilizację rośliny w podłożu, nie pobierają już one składników pokarmowych. Składniki te czerpią cieńsze, młodsze, korzenie boczne. W naszym balocie korzenie są bardzo zbite przez co wydawało by się, że jego rozmiary są niewielkie w stosunku do wielkości sadzonki. Posadzone rośliny, rozpoczną wegetację i będą miały odpowiednią ilość czasu na rozwinięcie systemu korzeniowego, który już regeneruje się w wilgotnym balocie.

2. Bogata oferta odmianowa- z roku na rok dostępnych jest więcej drzewek owocowych. Większość starych odmian, które teraz wracają do polskich ogrodów. Są także nowe odmiany, równie smaczne jak i odporne na choroby, niekorzystne warunki.

3. Wysyłka i dużżżoo bezpieczniejszy transport- jak do tej pory nasze drzewka wysłaliśmy już w każdy niemal zakątek Polski, jak kilka krajów europejskich. Wysyłanie drzewek owocowych w balotach jest bezpieczniejszą formą dostarczenia, niżeli gdyby były w doniczkach. Są one lżejsze, także nawet zawiezienie ich autem osobowym na działkę - nie stanowi większego problemu.

4. Wyższość balotu nad gołym korzeniem- po pierwsze: brak ryzyka przeschnięcia korzeni; dwa: transport czy też przechowywanie, gdy nie ma możliwości "wysadzenia od razu" - nawet 20dni; po trzecie: cena, w przypadku roślin kopanych z gruntu, a ukorzenionych w doniczkach jest dużo niższa.

Balot start PACK sadowniczy
Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020

Polecane

Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel