Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Drzewka owocowe - Czereśnia Horka

2019-09-06
Drzewka owocowe - Czereśnia Horka

Czereśnia Horka- wielkoowocowa konkurentka Techlovana

Czereśnia Horka- fakty i mity

Horka jest czereśnią wczesnej pory dojrzewania. Została ona sprowadzona do naszego kraju z Czech. Powyższa odmiana bardzo dobrze przyjęła się w naszych warunkach klimatycznych, niektórzy z sadowników uważają, iż nawet lepiej niż w ojczystym kraju.

Jest ona mało wymagająca, nie potrzebuje dużej ilości opadów, pomimo tego osiąga dobre plony. Jej wzrost jest silny tworząc mocną, zwartą, szeroko rozgałęzioną koronę.

Horka słynie z bardzo dużych owoców o ciężarze nawet 12g, o nerkowatym kształcie i ciemnoczerwonym, potem czarnym kolorze. Mają one twardy miąższ o słodkim smaku. Owoce na powyższej odmianie rozłożone są równomiernie na gałęziach, mało skłonne do pękania. Plony są dojrzałe i gotowe do zbioru 4-5 tygodni po dojrzeniu czereśni Vandy i Kordii.

Powyższa odmian uznawana jest za mocnego konkurenta dla odmian środkowej pory dojrzewania, ponieważ ma znacznie większe owoce i dobrze owocuje. Niestety te sadzonki czereśni nie są samopylne, w związku z tym potrzebują zapylacza takiego jak: SandraKordia czy Amid.

Nie zaobserwowano u czereśni Horki podwyższonej warażliwości na mróz czy też drobnoustroje chorobotwórcze.

czereśnia
czereśnia kordia
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2019

Polecane

Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel